PKP chce zamknąć przejazd kolejowy. Kilka rodzin zostanie odciętych od świata?

  • 19.05.2017, 08:04
  • Karol Uliczny / tczewska.pl
PKP chce zamknąć przejazd kolejowy. Kilka rodzin zostanie odciętych od świata? Karol Uliczny / tczewska.pl
CZARLIN Kilku rodzinom mieszkającym przy ul. Za torami w Czarlinie grozi odcięcie od świata. Wszystko z powodu zbliżającej się wielkimi krokami modernizacji linii kolejowej nr 131. PKP PLK chce by tzw. „węglówka” pozbyła się możliwie największej liczby kolizyjnych przejazdów.

O możliwej likwidacji rogatek w ul. Za torami zawiadomiono Urząd Gminy Tczew w lipcu 2016 r. PKP PLK stara się ograniczyć do minimum liczbę przejazdów, tłumacząc  plany koniecznością poprawy bezpieczeństwa na linii Chrobry Batory – Tczew. Takich samych argumentów używano gruntownie przebudowując je kilka lat temu:

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

„Pozostawienie przejazdów kolejowych wymusza zabudowę Samoczynnych Systemów Przejazdowych. Przy tak dużej ilości przejazdów na linii 131 oznacza to ogromne problemy w działaniu tych urządzeń. W związku z tym, zależy nam na uzgodnieniu jak największej liczby likwidacji przejazdów kolejowych” – pisze PKP.

Kilkusetmetrowa ul. Za torami łączy się z drogą krajową nr 91. Na niektórych mapach istnieje alternatywny wyjazd, który łączy budynki mieszkalne z drogą krajową nr 22, problem w tym, że droga fizycznie nie istnieje. Nie pamiętają jej nawet najstarsi, ponad 90-letni, okoliczni mieszkańcy.

- Najłatwiej coś zniszczyć – komentuje Maria Żmuda, mieszkanka ul. Za torami. – Po zamknięciu przejazdu będzie można się stąd wydostać jedynie śmigłowcem. Nie ma tu innej drogi i nigdy nie było. (...)

Karol Uliczny / tczewska.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe