Muzeum otwiera Kuźnię Wodną na Noc Muzeów

  • 19.05.2017, 08:46 (aktualizacja 19.05.2017 09:15)
  • MHM Gdańsk
Muzeum otwiera Kuźnię Wodną na Noc Muzeów
GDAŃSK Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, w porozumieniu z Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnej, zaprasza do uczestnictwa w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów w Kuźni Wodnej w Oliwie. Dla zwiedzających czekają atrakcje związane z kowalstwem, realizowane w wyznaczonych obszarach Kuźni, a na placu przed obiektem będzie możliwość uczestnictwa w fotograficznym projekcie artystycznym. Wydarzenie to rozpocznie się o 19.00 i potrwa do 1.00 w nocy. Wstęp jest bezpłatny.

W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć pokazy mistrzów kowalskich i poczuć historyczną magię tego miejsca. Ze względu na stan techniczny budynku pozostałe atrakcje będą realizowane przed obiektem. Goście będą mogli zobaczyć wystawę plenerową poświęconą wodzie. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Fort" zaprezentuje pokaz uzbrojenia Wojska Polskiego z okresu II RP. Pierwsi goście będą mogli skosztować także ciepłej strawy. Ciekawostką będzie projekt fotograficzny profesora Leszka Krutulskiego z ASP w Gdańsku. Chętnym uczestnikom profesor zrobi zdjęcie połowy twarzy aparatem z 1936 roku. Za 10 lat zaś zaprosi uczestników do zrobienia zdjęcia drugiej połowy twarzy, w ten sposób udokumentuje upływający czas.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

– Chcemy, aby to miejsce żyło i w przyszłości integrowało mieszkańców Oliwy oraz Gdańska i mistrzów ginącego obecnie fachu - kowali. Dlatego też ta Noc Muzeów będzie wyjątkowa. A, nawiązując do projektu profesora Krutulskiego, mam nadzieję, że wszystkich tegorocznych gości Kuźni, zobaczymy w tym samym miejscu za 10 lat – mówi Lech Trawicki z MHMG, organizator Nocy Muzeów w Kuźni Wodnej.

Szczegóły wydarzenia i cały program Nocy Muzeów znajduje się na stronie: www.mhmg.pl

MHM Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe