Kierowca mercedesa w centrum lęborka mknął 134 km/h

  • 19.05.2017, 14:34
  • KWP Gdańsk
Kierowca mercedesa w centrum lęborka mknął 134 km/h KWP Gdańsk
LĘBORK Przez 3 miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu zatrzymany przez lęborską drogówkę do kontroli 42-latek, który na terenie zabudowanym prowadził mercedesa z prędkością 134 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy tego mężczyzny i ukarali go mandatem. Za to wykroczenie 42-latek będzie miał też na swoim koncie 10 punktów karnych.

Wczoraj rano na ulicy Jana Pawła II policjanci z lęborskiej drogówki zauważyli jadącego z dużą prędkością mercedesa. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim, a uruchomiony w radiowozie videorejestrator wskazał, że mercedes jechał z prędkością 134 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali to auto do kontroli i ukarali kierującego nim 42-letniego mieszkańca Słupska mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy tego mężczyzny.

Zgodnie z obowiązującymi od maja 2015 roku przepisami, przez najbliższe trzy miesiące 42-latek pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość może skutkować nie tylko utratą prawa jazdy, ale jest jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 
KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe