Ponad 20 milionów dla starogardzkiego szpitala

  • 13.07.2017, 12:00
  • kociewiak.pl
Ponad 20 milionów dla starogardzkiego szpitala źródło: kociewiak.pl
STAROGARD GDAŃSKI Powiat Starogardzki pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Ta gigantyczna kwota zostanie przeznaczona na niezwykle ważne zadanie związane ze służbą zdrowia. Mowa o rozbudowie i doposażeniu Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z. o.o. w Starogardzie Gdańskim. W sumie na ten cel zostanie wydanych ponad 48,6 mln zł.

Celem projektu jest poprawa jakości, zakresu i dostępności specjalistycznych usług medycznych. W ramach tego zadania przeprowadzone zostaną inwestycje w pięciu oddziałach Kociewskiego Centrum Zdrowia. Dotyczyć będą one oddziału neurologicznego, kardiologicznego, udarowego, chirurgii ogólnej oraz chorób wewnętrznych. Dojdzie do rozbudowy szpitala o blok operacyjny, zakupiony zostanie sprzęt medyczny, powstaną nowe poradnie specjalistyczne, rozbudowana zostanie część rehabilitacyjna, centralna sterylizatornia, zakład diagnostyki obrazowej, a także podniesione zostaną kwalifikacje kadry medycznej.

 

28 lipca nastąpi podpisanie umowy
Realizacja tego projektu jest wręcz niezbędna. Trzeba pamiętać, że Kociewskie Centrum Zdrowia, którego właścicielem jest Powiat Starogardzki, przyjmuje pacjentów nie tylko z naszego powiatu, ale i z 4 powiatów ościennych.
– Dziś możemy się pochwalić, że Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał nam te środki. Podpisanie umowy nastąpi już 28 lipca – mówił podczas konferencji wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła. – Wcześniej podpisaliśmy umowę na budowę CKU, teraz na modernizację szpitala, wcześniej na informatyzacje, także jest to rok sukcesów. Takich środków nie pozyskał nigdy Powiat, ani żaden samorząd kociewski – zaznaczył Kazimierz Chyła.

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym numerze Gazety Kociewskiej!

kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 1.09.2017, 20:21
Jak zwykle niezawodny duet Chyła i Gabriel pozują do fotki bo nie ma jak promocja.
Jak była afera w rodzinie zastępczej i przyjechała Uwaga TVN na zywo i trzeba
było wytłumaczyc nieprawidłowości opinii publicznej w całej Polsce to moim zdaniem "TCHÓRZE" pochowali się. Skandal.Te pieniadze to nie ich zasługa !
Czerwona kartka dla tych panów za całokształt.Potrzebna jest zmiana.

Pozostałe