Gdynia. Regaty wkraczają w decydującą fazę

  • 20.07.2017, 07:45 (aktualizacja 19.07.2017 22:26)
  • UM Gdynia
Gdynia. Regaty wkraczają w decydującą fazę UM Gdynia
Przed zawodnikami ścigającymi się w Pucharze Trenerów YKP Gdynia w klasie Optimist oraz w Pucharze Prezydenta Miasta Gdyni w klasach Laser 4.7, Laser Radial oraz 420 jeszcze tylko dwa wyścigi. W środę poznamy najlepszych żeglarzy w tych kategoriach podczas Volvo Gdynia Sailing Days.

Podczas wtorkowej rywalizacji najwięcej emocji wzbudzały zmagania zawodników w klasie Optimist. To najliczniej obsadzona kategoria podczas tegorocznej edycji Volvo Gdynia Sailing Days. Na wodach wokół Gdyni mierzy się ze sobą 290 żeglarzy reprezentujących 44 kluby. We wtorek najlepszy był Jeremi Szczukowski z Chojnic. Tuż za młodym zawodnikiem na mecie zameldowali się Stanisław Radajewski i Adam Turczynowicz. Wśród pań najlepsza była gdynianka Paulina Rutkowska. Za żeglarką YKP Gdynia do mety dopłynęły inna reprezentantka naszego miasta, Maria Suchocka. Natomiast trzecia była Magdalena Skóronóg, która na wodach Zatoki Gdańskiej broni barw klubu z Giżycka. Rywalizacja w klasie Opitmist zakończy się w środę dwoma wyścigami.

Trwają również zmagania w klasie 420. We wtorek najlepsi byli Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski. Młody duet fenomenalnie spisuje się podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Z dotychczas przeprowadzonych sześciu wyścigów  zwyciężył w czterech startach. Na drugim miejscu znaleźli się Jakub Gołębiowski i Filip Szmit, zaś na trzeciej pozycji zameldowali się Kacper Paszk i Bartosz Reiter.

W kategorii Laser Radial najlepszy był Stanisław Klimaszewski. Na drugim miejscu zameldował się Jakub Marciniak, zaś na trzecim Tytus Butowski. Wśród pań jako pierwsza dopłynęła do mety Magdalena Płaczke. Druga była Oliwia Laskowska, zaś trzecia Anna Michalska.

Z kolei w klasie Laser 4.7 w rywalizacji pań bez zmian. Na pierwszym miejscu plasuje się Magdalena Daniszewska, tuż za nią Kinga Brzózka, a na trzeciej pozycji znajduje się Natalia Borusińska. Zmienił się za to lider w klasyfikacji mężczyzn. Po wtorkowych zawodach na prowadzenie wyszedł Marek Rospond. Spadek z pierwszego na drugie miejsce zanotował Kacper Fabian. Natomiast Tomasz Trajnowicz uplasował się na trzecim miejscu.

UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe