Straż Graniczna rozbiła gang narkotykowy ze Starogardu Gdańskiego. Sprawa jest bardzo rozwojowa!

  • 21.07.2017, 09:41
  • kociewiak.pl
Straż Graniczna rozbiła gang narkotykowy ze Starogardu Gdańskiego. Sprawa jest bardzo rozwojowa! MOGS
Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili działającą na terenie Starogardu Gdańskiego grupę przestępczą zajmującą się dystrybucją znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W wyniku skoordynowanej akcji przeprowadzonej 12 i 13 lipca zatrzymano 7 osób, w tym organizatora procederu 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego.

Zebrany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej materiał dowodowy umożliwił przedstawienie 6 osobom zarzutu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 4 kg ziela konopi oraz 3 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości 320 tys. zł. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych ujawniono dodatkowo ponad 740 gramów  środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym tzw. „dopalaczy”,  o czarnorynkowej wartości 34 tys. zł. Ponadto przy zatrzymanych ujawniono ponad 29 tys. zł gotówki, prawdopodobniej pieniądze pochodzącą z nielegalnych transakcji narkotykowych.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec 5 podejrzanych (od 28 do 41 lat) areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, trwają intensywne czynności mające na celu pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wszystkich osób zaangażowanych w ujawniony proceder. Postępowanie prowadzone jest przez Wydział Operacyjno-Śledczy Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim.

kociewiak.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe