Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Wejherowie

  • 9.08.2017, 15:04
  • KWP Gdańsk
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Wejherowie KWP Gdańsk
WEJHEROWO W poniedziałek w Wejherowie doszło do wypadku drogowego, w którym doszło do zderzenia samochodu dostawczego z motocyklem. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 40-letni motocyklista, a 34-letnia pasażerka w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracował technik kryminalistki oraz policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

W poniedziałek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na drodze krajowej nr 6. Na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki oraz technik kryminalistki. Ze wstępnych informacji funkcjonariuszy wynika, że 34-latek kierujący mercedesem sprinter przyczepą jadąc w kierunku miejscowości Reda podczas wykonywanego manewru skrętu w lewo najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa 40-letniemu motocykliście, który jechał w kierunku Lęborka. W wyniku zderzenia się pojazdów, motocyklista poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego 34-letnia pasażerka w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy mercedesa, był trzeźwy. Kierowcy została dodatkowo pobrana krew do analizy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności a także o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma ponosi zawsze poważniejsze konsekwencje zdrowotne takiego zdarzenia.

KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe