Artur Żmijewski odwiedzi Ratusz Głównego Miasta Gdańska. Dowiedz się dlaczego

  • 13.09.2017, 08:00
  • MHMG
Artur Żmijewski odwiedzi Ratusz Głównego Miasta Gdańska. Dowiedz się dlaczego
GDAŃSK Polski aktor, znany telewidzom z serialu Ojciec Mateusz, odwiedzi 22 września 2017 r. Ratusz Głównego Miasta. Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, będzie gościem specjalnym debaty „Wrzesień – czy wszystkie dzieci idą do szkoły?” organizowanej przez Dział Edukacji Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i nagradzany wielokrotnie statuetką Telekamery aktor w 2007 r. objął funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF. Angażuje się w różne kampanie międzynarodowej organizacji humanitarnej, zwłaszcza na rzecz przestrzegania praw dziecka. Działania Ambasadora od 2007 r. przyniosły UNICEF-owi ponad 10 milionów złotych. Ta kwota uratowała dzieci przed śmiercią głodową i umożliwiła także zakup szczepionek, które chronią przed zachorowaniem tysiące najmłodszych.

- Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Panem Arturem i dziękujemy za wsparcie naszych działań na rzecz dzieci doświadczonych osobistymi tragediami, które rzutują na funkcjonowanie najmłodszych w najbliższym otoczeniu – nie tylko w szkole, ale też w muzeum. Podczas debaty zastanowimy się jak skutecznie rozmawiać i pomagać uczniom – mówi Monika Kryger, kierownik Działu Edukacji Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.  

Poza Arturem Żmijewskim głos zabierze liczne grono praktyków: naukowcy, psycholodzy, nauczyciele, działacze społeczni, pracownicy muzealni, wojskowi, a także Zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

Debata „Wrzesień – czy wszystkie dzieci idą do szkoły” odbędzie się piątek, 22 września 2017 r. w godz. 9:00-15:00. Podzielona jest na trzy dwugodzinne bloki tematyczne. Następnego dnia, w godzinach 9:00-12:00 odbędą się specjalistyczne warsztaty. Oba wydarzenia objęte są wymogiem rejestracji uczestników. Ilość miejsc jest ograniczona.

Informacje są dostępne na stronie Muzeum Historycznego Miasta Gdańska (www.mhmg.pl).

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz UNICEF Polska.

MHMG
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe