Autobus sam Cię powiadomi, kiedy przyjedzie

  • 13.09.2017, 08:00
  • UM Gdynia
Autobus sam Cię powiadomi, kiedy przyjedzie kolaż: gdyniamobilna.pl/www.facebook.com/zkmgdynia
GDYNIA Zastanawiasz się, o której przyjedzie Twój autobus lub trolejbus, czy nie stoi w korku? Czy zdążysz do szkoły, pracy lub na spotkanie? Sprawdzenie tego właśnie stało się łatwiejsze. Inżynierowie z firmy Yoberi z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia stworzyli urządzenie, dzięki któremu na naszych smartfonach wyświetlać się będą informacje o czasie nadjeżdżającego autobusu lub trolejbusu. Wystarczy, że znajdziemy się w odległości kilkudziesięciu metrów od przystanku.

Działająca od 6 lat gdyńska firma Yoberi z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego specjalizuje się w budowaniu zdalnie zarządzanych systemów mobilnych punktów dostępu do internetu. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu możliwa jest instalacja sieci także w pojazdach komunikacji miejskiej, m.in. w pociągach, autobusach czy tramwajach.

Beacony to małe nadajniki sygnału radiowego, które mogą komunikować się z aplikacjami na naszych smartfonach za pomocą technologii bluetooth. Gdy znajdziemy się w ich pobliżu z aktywnym bluetoothem, na ekranie naszego telefonu wyświetlą się nadawane informacje. Dzięki nim, będąc - póki co - na 6 wybranych gdyńskich przystankach, możemy sprawdzić na swoich smartfonach za ile minut rzeczywiście przyjedzie nasz środek transportu.

Dane aktualizowane są na bieżąco i uwzględniają wszelkie opóźnienia. Do pobierania informacji nie jest potrzebna aplikacja, wystarczy telefon z Androidem lub iOS z zainstalowaną przeglądarką Chrome. Aby skorzystać z rozkładu wystarczy uruchomić w urządzeniach z systemem Android: bluetooth, lokalizację (GPS) oraz transmisję danych lub Wi-Fi. Użytkownicy systemu iOS muszą dodać widget przeglądarki Chrome na ekran “today”, oraz uruchomić bluetooth. Informacje wysyłane przez beacony pojawią się automatycznie w pasku powiadomień. Po kliknięciu w przesłaną nam wiadomość zostaniemy przekierowani na przeznaczoną dla systemu witrynę, dlatego niezbędne jest połączenie z internetem.

Obecnie do systemu włączone są następujące przystanki:

  • Urząd Miasta Świętojańska
  • Świętojańska - InfoBox
  • Centrum Nauki Experyment - kierunek Gdynia
  • Centrum Nauki Experyment - kierunek Gdańsk
  • Redłowo SKM - Park Technologiczny - kierunek Gdynia
  • Redłowo SKM - Park Technologiczny - kierunek Gdańsk


Ci, którzy wolą pobrać aplikację, znajdą ją pod nazwą Inf.pl w sklepie Play/App Store. Po jej zainstalowaniu wystarczy polubić wybrany przystanek i sprawdzić odjazdy.
System informacji będzie rozwijany i w niedalekiej przyszłości zostaną nim objęte kolejne gdyńśkie przystanki.

UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EUCHARIA DANIEL
EUCHARIA DANIEL 16.09.2017, 21:32
Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie kłopoty finansowe stały się przeszłością. Wypożyczamy fundusze na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. Nie wymaga się numeru ubezpieczenia społecznego i nie wymaga sprawdzenia kredytu, gwarantowany w 100%. Chcę skorzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy wiarygodnych i pomocnych beneficjentów, a my z przyjemnością zaoferujemy Ci pożyczkę.
Więc napisz do nas dzisiaj: (euchariadanielloanfirm@gmail.com), aby złożyć wniosek o pożyczkę.

Pozostałe