Nowe fakty w sprawie obwodnicy Starogardu. Wykonawca rekomenduje III wariant

  • 6.10.2017, 08:00
  • kociewiak.pl
Nowe fakty w sprawie obwodnicy Starogardu. Wykonawca rekomenduje III wariant fot. UM Starogard
STAROGARD GDAŃSKI Firma „Transprojekt” zarekomendowała III wariant przebiegu obwodnicy Starogardu Gdańskiego do realizacji. Wizualizację rekomendowanego wariantu wraz ze Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym przekazała do oceny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w drugim półroczu 2018 roku GDDKiA zleci kolejne niezbędne opracowanie, które przybliży Starogard do celu.

Wykonawca “Transprojekt” po wielu analizach technicznych, środowiskowych i finansowych zarekomendował III wariant przebiegu obwodnicy. 
– Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad weryfikuje złożone przez wykonawcę Studium – mówi zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek- Talewski. – Jeszcze w tym roku odbędzie się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy GDDKiA, która ostatecznie zatwierdzi wybór wariantu obwodnicy. Zaraz potem gdański oddział GDDKiA złoży w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to w drugim półroczu 2018 roku po otrzymaniu decyzji RDOŚ, GDDKiA zleci kolejne niezbędne opracowanie – koncepcję funkcjonalno – przestrzenną.

Koncepcja będzie ostatnim etapem prac potrzebnych do ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
– Cieszę się, że zgodnie z zapewnieniami ze strony Ministerstwa Infrastruktury prace nad dokumentacją dla naszej obwodnicy trwają i będą trwały – podkreśla prezydent miasta Janusz Stankowiak. – Na pewno będziemy trzymać rękę na pulsie i pilnować, aby nie było żadnych zahamowań w tym procesie – dodaje.

kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe