Media Expert Gdańsk Kołobrzeska
Media Expert Gdańsk Kołobrzeska
Media Expert Gdańsk Kołobrzeska

Nowe fakty w sprawie obwodnicy Starogardu. Wykonawca rekomenduje III wariant

  • 6.10.2017, 08:00
  • kociewiak.pl
Nowe fakty w sprawie obwodnicy Starogardu. Wykonawca rekomenduje III wariant UM Starogard
STAROGARD GDAŃSKI Firma „Transprojekt” zarekomendowała III wariant przebiegu obwodnicy Starogardu Gdańskiego do realizacji. Wizualizację rekomendowanego wariantu wraz ze Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym przekazała do oceny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w drugim półroczu 2018 roku GDDKiA zleci kolejne niezbędne opracowanie, które przybliży Starogard do celu.

Wykonawca “Transprojekt” po wielu analizach technicznych, środowiskowych i finansowych zarekomendował III wariant przebiegu obwodnicy. 
– Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad weryfikuje złożone przez wykonawcę Studium – mówi zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek- Talewski. – Jeszcze w tym roku odbędzie się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy GDDKiA, która ostatecznie zatwierdzi wybór wariantu obwodnicy. Zaraz potem gdański oddział GDDKiA złoży w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to w drugim półroczu 2018 roku po otrzymaniu decyzji RDOŚ, GDDKiA zleci kolejne niezbędne opracowanie – koncepcję funkcjonalno – przestrzenną.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Koncepcja będzie ostatnim etapem prac potrzebnych do ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
– Cieszę się, że zgodnie z zapewnieniami ze strony Ministerstwa Infrastruktury prace nad dokumentacją dla naszej obwodnicy trwają i będą trwały – podkreśla prezydent miasta Janusz Stankowiak. – Na pewno będziemy trzymać rękę na pulsie i pilnować, aby nie było żadnych zahamowań w tym procesie – dodaje.

kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zielona Wyspa
Zielona Wyspa 26.10.2017, 08:25
Starogard głosował na Dobrą Zmianę i ma obwodnicę, stadninę koni i mieszkancy są szczęśliwi !!
prezydent zielony
prezydent zielony 25.10.2017, 09:04
A co to za wydarzenie to raczej porażka, że prawie z rocznym opóźnieniem firma nadzorowana przez prezydenta rekomenduje wariant. Zgodnie z harmonogramem prac miało nastąpić to w listopadzie, ale ubiegłego roku. Czyli wychodzi na to że w sierpniu dokumentacja złożona do GDDKiA była niekompletna. GDDKiA miała wyłonić wariant już w styczniu tego roku, a tu dopiero jest rekomendacja samorządu za pośrednictwem firmy która na jego zlecenie robiła studium. Czyli mozna powiedzieć że rok czasu w plecy z winy Janusza Stankowiaka. Znając zycie, nieudolność naszego prezydenta była na rękę rządowi, który i tak nie ma kasy na tą inwestycję. Chyba czas pogonić tego nieudacznego włodarza, który tylko lansuje się i nic innego nie robi. Wszystkie główne inwestycje były załatwione jeszcze za poprzedniego prezydenta, a ten miał tylko przypilnować projekty by były wykonane na czas i przypilnować by były one należycie wykonane, ale jak widać i to nie za bardzo mu wychodzi.

Pozostałe