Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Szpitalowi brakuje 4 mln zł. A wkrótce nowe wyzwania i nowe wydatki...

  • 6.10.2017, 09:16
  • (MW)
Szpitalowi brakuje 4 mln zł. A wkrótce nowe wyzwania i nowe wydatki... (MW)
TCZEW Tczewski szpital stał się głównym tematem ostatniej sesji Rady Powiatu w Tczewie, o którą prosili sami radni. Samorządowców interesowała przede wszystkim kondycja lecznicy, której właścicielem jest powiat.

Jednym z głównych tematów była kondycja finansowa szpitala i możliwości rozwiązania problemu. Radni pomysłów mieli wiele.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- Sprzedaż akcji, oszczędności, lokata adresowana - wymieniał radny Pawlusek. - Szpital potrzebuje pieniędzy. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić finansowania w 100 proc., to trzeba szukać innej drogi finansowania.

- Uważam, że powinien to być szpital powiatowy i wszystkie podmioty i samorządy powinny mieć współudział w tym podmiocie i jego finansowaniu – stwierdził Zbigniew Kończewski.

Grażyna Antczak poprosiła o kilka słów doktora Mirosława Trochę, ordynatora chirurgii oraz dyrektora ds. medycznych w szpitalu, by opowiedział jak wygląda kondycja finansowa z jego punktu widzenia.

 - Naturalną sprawa jest, że służba zdrowia jest w stanie przejeść każde pieniądze, zwłaszcza na zakupy sprzętowe - mówił ordynator. - I naturalne jest, że w tej chwili musimy pilnować budżetu, jednak jeśli chodzi o bezpieczeństwo pacjentów powiatu i miasta Tczewa, to nie jest ono w żadnym stopniu zagrożone. Mamy dostęp do wszystkich możliwych leków i jesteśmy w lepszej sytuacji niż większość szpitali. Jeżeli chodzi o sprzęt, to na pewno są potrzeby na poziomie ok. miliona złotych związanych z zużyciem.

Prezes (na zdjęciu) odniósł się też do słów radnego Romana Małeckiego w sprawie możliwej prywatyzacji.

- Wchodząc w skład sieci szpitali pozbawiliśmy się możliwości prywatyzacji, ponieważ tylko jednostki państwowe będą finansowane z NFZ - komentował Maciej Bieliński. (...)

(MW)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawda czasu
Prawda czasu 10.10.2017, 12:52
W Powiecie brakuje kompetentnego włodarza ! Dziwne że struktury pis tolerują
Ewa
Ewa 7.10.2017, 06:41
A naiwny prezydent utopi fundusze miasta ?!
Prawda Czasu
Prawda Czasu 6.10.2017, 15:40
Problemy z mostem , problem ze szpitalem ,ale ci sami u steru !! Może tropem pis ,powołać komisję do zbadania nieprawidłowości i to od kilku lat !
Fakty nie Mity
Fakty nie Mity 6.10.2017, 13:06
Starosto tu nie pomoże pomoc miasta i gmin , ale jako osoba odpowiedzialna za stan rzeczy powinien poddać się do dymisji wraz zarządem szpitala !! Dlaczego p.Trocha nie odniósł się do kwestii anestezjologii - czy w tym temacie jest bezpiecznie ??!

Pozostałe