Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Koncert, który poruszył serca

  • 9.10.2017, 09:00
  • UM Gdynia
Koncert, który poruszył serca Koncert Gdyńska Dwójka w rytmie serca // fot. Dawid Linkowski
GDYNIA Czy można zorganizować charytatywny koncert na kilka tysięcy osób? Zaprosić do współpracy Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcina Spennera, Adama Stachowiaka i wiele innych gwiazd polskiej sceny muzycznej? Bez pomocy profesjonalnej agencji eventowej? Będąc nastolatkiem? Można! 5 października w Gdynia Arenie odbył się koncert „Gdyńska Dwójka w rytmie serca”. Za sukcesem imprezy na rzecz swoich chorych kolegów stoją Kajetan Wysokiński i Paweł Lemke, uczniowie II LO w Gdyni, oraz samorząd uczniowski i cała społeczność szkoły.

O tym koncercie pisaliśmy wiele razy. I choć pomysł dwóch nastolatków z gdyńskiej „Dwójki” był bardzo szczytny, wydawał się też trudny do zrealizowania. Mimo wszystko, udało się. Koncert „Gdyńska Dwójka w rytmie serca” odbył się 5 października w Gdynia Arenie. Przyciągnął wielu ludzi dobrej woli poruszonych historią Pauliny Schulz oraz Konrada Kozackiego - ciężko chorych na raka uczniów II LO - a także fanów dobrej muzyki. A było czego posłuchać. Wystąpiły Czerwone GitaryOddział ZamkniętyMarcin SpennerAdam StachowiakGromeeB.R.O.WenaLeh i wiele innych wykonawców. 

Koncert honorowym patronatem objął Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Za organizację wydarzenia, pomoc i tak liczne przybycie ze sceny dziękowała też Elżbieta Zaręba, dyrektor II LO, Konrad Kozackiwraz z rodzicami, a także mama Pauliny Schulz, która przeczytała wzruszający list od córki.

Impreza okazał się sukcesem. Za to wielkie brawa należą się Kajetanowi Wysokińskiemu i Pawłowi Lemke - młodym ludziom, którym po prostu chciało się poświęcić swój czas i energię w szczytnej sprawie. Zupełnie bezinteresownie.

Podczas imprezy można było wziąc też udział w loterii fantowej i licytacjach. Cały dochód z koncertu i pobocznych kwest zostanie przekazany na leczenie chorych kolegów ze szkolnej ławki. Paulina Schulz i Konrad Kozacki to młodzi ludzie zmagający się z ciężkimi chorobami. Paulina jest uczennicą 3 klasy. Od 2 lat choruje na białaczkę. Konrad z kolei to absolwent „Dwójki” walczący z mięsakiem kościopochodnym. Leczenie obojga uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Dla przykładu terapia protonowa, na którą reaguje nowotwór Konrada, kosztuje miesięcznie ok. 13 tys. złotych. Stąd pomysł młodych ludzi, okupiony ogromnym zaangażowaniem, aby pomóc swoim kolegom.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe