Sprawcy brutalnego napadu zatrzymani i tymczasowo aresztowani

  • 11.10.2017, 13:49
  • KWP Gdańsk
Sprawcy brutalnego napadu zatrzymani i tymczasowo aresztowani KWP Gdańsk
TRÓJMIASTO Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 28 lat podejrzewanych o rozbój z użyciem broni palnej i noża. Sprawcy w trakcie napadu byli bardzo agresywni, bili i znęcali się nad ofiarami. Mężczyźni podejrzewani są również o wyłudzenie wierzytelności. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W piątek policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wspólnie z policjantami z wydziału kryminalnego i SPAP w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 28 lat. Z informacji, które mieli policjanci wynikało, że mężczyźni mogą posiadać broń palną, ze względów bezpieczeństwa w działania związane z zatrzymaniem włączeni zostali policyjni antyterroryści.

Zatrzymane osoby podejrzewane są o to, że w sierpniu 2015 roku dostały się do jednego z domów jednorodzinnych, sterroryzowały mieszkańców używając broni palnej oraz noża, a następnie ukradły pieniądze i biżuterię. Starty oszacowano na kwotę około 40 tys. zł. W trakcie napadu sprawcy byli bardzo agresywni i brutalni, bili i znęcali się nad mieszkańcami okradanego domu.

Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że podejrzewane osoby mają również związek z wyłudzeniem wierzytelności, do którego doszło w czerwcu tego roku. Mężczyźni w trakcie zatrzymania nie stawiali oporu. Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie usłyszeli zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe