Rzucał jedzeniem w karetkę, wyrwał lusterko, groził ratownikom. Teraz grożą mu 2 lata więzienia.

  • 16.10.2017, 17:19
  • KMP Gdańsk
Rzucał jedzeniem w karetkę, wyrwał lusterko, groził ratownikom. Teraz grożą mu 2 lata więzienia.
GDAŃSK Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa na szkodę lekarza i ratowników medycznych. Nietrzeźwy 30-latek na jednej z ulic Wrzeszcza groził ratownikom medycznym pozbawieniem życia. 28-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego znieważył interweniującego wobec niego lekarza. Badanie wykazało, że on także był nietrzeźwy. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec 30-latka dozór Policji.

W miniony piątek w godzinach popołudniowych policjanci z Osowej otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w dzielnicy Matarnia, któremu pomocy medycznej udzielał lekarz pogotowia ratunkowego. Na miejsce dyżurny natychmiast skierował patrol z pobliskiego komisariatu. Tam funkcjonariusze ustalili, że 28-letni mieszkaniec  województwa podkarpackiego wyzywał lekarza udzielającego mu pomocy. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek był nietrzeźwy, a w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Także w piątek wieczorem policjanci z komendy miejskiej na jednej z ulic Wrzeszcza zatrzymali nietrzeźwego 30-latka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna bez żadnego powodu widząc stojącą na ulicy karetkę pogotowia rzucił w nią jedzeniem, a po chwili uszkodził w niej lusterko i groził pozbawieniem życia ratownikom medycznym, którzy znajdowali się w środku. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ok. 2 promili alkoholu.

Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec ratowników medycznych, do których przyznał się. Ponadto prokurator z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz po przesłuchaniu 30-latka zastosował wobec niego dozór Policji. Policjanci cały czas prowadzą czynności w sprawie. Funkcjonariusze ustalają dokładną wartość strat z tytułu uszkodzeń. Za groźby karalne sprawcy grozi do nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe