Mieszkanie w stylu skandynawskim – jak urządzić ?

  • 8.11.2017, 09:58
Mieszkanie w stylu skandynawskim – jak urządzić ?
Urządzanie pojedynczego pokoju, ale też całego mieszkania lub domu nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej w przypadku stylu skandynawskiego Potrzeba odpowiedniego wyczucia, dobrego smaku, a także umiarkowania. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że równowaga stanowi jeden z najważniejszych elementów podczas aranżacji wnętrza. Dzięki temu uczucie przepychu lub niedopasowania poszczególnych mebli i dodatków stanie się obce. Nie można również zapomnieć o dawce wiedzy, czyli paru przydatnych informacjach, które pomogą w urządzeniu wnętrza w stylu skandynawskim.

Ciepły minimalizm

Warto zwrócić uwagę na to, że styl skandynawski będzie najbardziej odpowiedni dla osób, które cenią sobie prostotę i minimalizm. Ważne jest jednak to, by zdawać sobie sprawę z tego, że styl pochodzący z Półwyspu Skandynawskiego jest komfortowy, ale też sprawia wrażenie przytulnego oraz ciepłego.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Należy jednak zwrócić uwagę na główne cechy, które wyróżniają styl skandynawski na tle innych. Jak już wcześniej zostało wspomniane, bardzo ważna jest prostota. Jednak odnosi się to nie tylko do czystej formy, ale również odpowiedniej kolorystyki. Charakterystyczną cechą jest także wykorzystanie drewnianych mebli. Nie można również zapomnieć o innym, istotnym elemencie skandynawskiego wystroju wnętrza. Chodzi tu oczywiście o odpowiednie oświetlenie, które sprawi, że każde pomieszczenie będzie ciepłe i przytulne.

Poszczególne elementy wnętrza

Choć już wiadomo, jak powinien ogólnie prezentować się wystrój wnętrza w stylu skandynawskim. Ważne jest jednak również to, by zwrócić uwagę na poszczególne elementy, które sprawią, że dom będzie naprawdę odzwierciedlał wybrany styl.

Przede wszystkim drewno

Trzeba zdawać sobie sprawę, że w stylu skandynawskim naturalne drewno jest jednym z najważniejszych elementów, które sprawia, że wnętrze nabiera właściwego charakteru. Właśnie dlatego często jest wykorzystywany nie tylko jako główny budulec mebli, ale również do podłóg. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne detale, a przede wszystkim na odpowiedni kolor drewnianych desek. Otóż najczęściej podłoga jest malowana na biało, szaro lub pozostawione w swoim naturalnym odcieniu. W tym przypadku stosuje się zabezpieczający lakier lub olej, by podłoga pozostała w niezmienionym stanie.

Jakie wybrać meble?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, drewno to główny budulec mebli, który jest wykorzystywany w skandynawskim wnętrzu. W takim przypadku najczęściej meble są białe, szare lub po prostu naturalne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że do wyposażenia pokoju można również wykorzystać meble, które są wykonane z innych materiałów. Trzeba jednak pamiętać o tym, by zostały zachowane najważniejsze cechy stylu skandynawskiego, czyli czysta forma oraz odpowiednie kolorystyka.

Bardzo ważne jest również to, by wybierać meble, które są trwałe i odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi. Takie wyposażenie można znaleźć tylko w sprawdzonych sklepach, które cieszą się pozytywną opinią wśród klientów. Najlepszym przykładem jest meble-sfd.com/.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe