Siatkarska lekcja WF-u „z klasą”

  • 20.11.2017, 09:19 (aktualizacja 20.11.2017 09:22)
  • informacja prasowa
Siatkarska lekcja WF-u „z klasą” Siatkarz Damian Schulz ze swoją klasą z SP nr 89 w Gdańsku
GDAŃSK 150 dzieci, pięciu zawodników, setki odbić piłki, tysiące uśmiechów i pięć lekcji wychowania fizycznego – kończący się właśnie tydzień w Treflu Gdańsk stał pod znakiem spotkań z uczniami z programu „Siatkarz z klasą” i wspólnego doskonalenia siatkarskich zagrań. We wtorek i czwartek, przed treningami pod okiem Andrei Anastasiego, Daniel McDonnell, Damian Schulz, Michał Kozłowski, Patryk Niemiec i Wojciech Ferens odwiedzili swoje klasy, by wcielić się w rolę nauczycieli WF-u i zaszczepić w dzieciach miłość do siatkówki.

Z początkiem sezonu 2017/2018 ruszyła czwarta już edycja znanego i bardzo pozytywnie odbieranego przez środowisko programu „Siatkarz z klasą”. W obecnych rozgrywkach pięciu graczy „gdańskich lwów” ma pod swoimi skrzydłami uczniów szkół podstawowych - Damian Schulz ze Szkoły Podstawowej nr 89, Wojciech Ferens ze Szkoły Podstawowej nr 8, Daniel McDonnell ze Szkoły Podstawowej nr 81, Patryk Niemiec ze Szkoły Podstawowej nr 16, Michał Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 58. Program, zgodnie ze swoimi założeniami, a także misją klubu, ma zarówno promować aktywność fizyczną, jak i wpływać na odpowiedni rozwój dzieci, poprzez przekazywanie im wartości, którymi według Trefla Gdańsk należy kierować się w życiu. Są to m.in. ambicja, ciężka praca, uczciwość, działanie zgodnie z zasadami fair-play, pomoc innym, a także pozytywna rywalizacja. Co więcej, powierzane dzieciom w trakcie trwania projektu zadania mają pobudzić w nich twórcze i kreatywne myślenie. „Gdańskie lwy” regularnie spotykają się więc ze swoimi klasami podczas meczów w ERGO ARENIE oraz w szkołach. Za uczniami jest już pierwsze wyzwanie polegające na zaprojektowaniu koszulek, w których wspierają Trefla Gdańsk z trybun, a w tym tygodniu dzieci miały nietypowe lekcje WF-u.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Pięciu zawodników przeprowadziło zajęcia swoim klasom, pokazując ćwiczenia, które każdego dnia prowadzą graczy Trefla do jeszcze lepszej formy i największych sukcesów. – Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy kilka ćwiczeń, starałem się nauczyć je podań i wystawy. Urządziliśmy sobie także wyścigi, które bardzo im się spodobały. Moja klasa ma w sobie niezmierzone pokłady energii, a ja świetnie się bawię, spędzając z uczniami czas – powiedział Daniel McDonnell, środkowy Trefla Gdańsk i siatkarski opiekun klasy IVe ze Szkoły Podstawowej nr 81.

– W szkole zastały mnie bardzo pozytywne dzieciaki i super atmosfera. Pokazałem dzieciom trochę odbić sposobem dolnym i górnym, potem przeszliśmy do ataku. Moja klasa naprawdę dobrze sobie radzi, myślę że są w niej przyszli sportowcy, którzy za parę lat nas zastąpią – wtóruje mu z uśmiechem Patryk Niemiec.

- Uczniowie bardzo chętnie brali udział w każdej konkurencji i każdym zadaniu zaserwowanym dziś przez Dana McDonnella. Wiem, że czekają też na autografy, zrobienie wspólnych zdjęć, a także tak naprawdę możliwość uściśnięcia z zawodnikiem. Cała klasa jest bardzo podekscytowana tym dzisiejszym spotkaniem, a także faktem, że mają takiego super siatkarza – powiedziała Aneta Cwalińska, nauczycielka matematyki i wychowawczyni klasy IVe ze Szkoły Podstawowej nr 81. – To już mój drugi sezon w „Siatkarzu z klasą”, z czego bardzo się cieszę, ponieważ z moją klasą świetnie się nam realizuje różne zadania, a także jestem im bardzo wdzięczny za doping, który zgotowują nam w ERGO ARENIE. Dziś przygotowałem dla dzieciaków kilka ćwiczeń, wszyscy sobie z nimi świetnie radzili, a na koniec jak zawsze zrobiliśmy pamiątkowe selfie. Wcielenie się w rolę nauczyciela WF-u nie było łatwe, ponieważ przy takiej grupie dzieci trzeba mieć naprawdę oczy dookoła głowy, ale mam nadzieję, że każdemu z nich z tych dzisiejszych zajęć pozostanie zapał do siatkówki i aktywnego spędzania czasu – podsumował wizytę u swojej klasy w Szkole Podstawowej 89 atakujący Damian Schulz. 

Kolejny raz siatkarze spotkają się ze swoimi klasami w sobotę 2 grudnia w ERGO ARENIE podczas meczu Trefla Gdańsk z BBTS-em Bielsko-Biała, a później odwiedzą dzieci przed Świętami Bożego Narodzenia. Inauguracją tegorocznej edycji programu były natomiast podchody zorganizowane w ERGO ARENIE, podczas których uczniowie rozwikłali zagadkę, którzy siatkarze będą stać na czele ich klasowych drużyn w tym sezonie.

informacja prasowa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe