Śmiertelny wypadek w Chojnicach

  • 21.11.2017, 08:58
  • KWP Gdańsk
Śmiertelny wypadek w Chojnicach 65-letni obywatel Niemiec jadąc hyndaiem ix 35 uderzył w barierkę i dachował / KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
CHOJNICE Chojniccy policjanci podczas minionego weekendu zabezpieczali dwa wypadki drogowe. W tych zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala, niestety jedna z nich po kilku godzinach zmarła. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu chojnickiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę (18 listopada br.) w miejscowości Pawłowo na drodze wojewódzkiej nr 240. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 65-letni obywatel Niemiec jadąc hyndaiem ix 35 od strony Silna w kierunku Chojnic na prostym odcinku drogi zjechał na prawą stronę jezdni uderzył w barierkę, po czym wypadł z drogi i dachował. Na miejscu podjęto reanimację rannego kierowcy, aby przywrócić czynności oddechowo-krążeniowe, który ostatecznie z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Chojnicach. Od poszkodowanego została zabezpieczona krew do badań, aby ustalić stan trzeźwości 65-latka.

Drugi wypadek miał miejsce tego samego dnia około godziny 18-tej na ul. Młodzieżowej w Chojnicach, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych 91-letnia Chojniczanka została potrącona przez samochód osobowy marki Opel Insygnia, którym kierowała 36-letnia mieszkanka Chojnic. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie po kilku godzinach na skutek poniesionych obrażeń zmarła. br>
Mundurowi kierowcom, którzy doprowadzili do wypadków zatrzymali prawa jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali również trzy dowody rejestracyjne z powodu powypadkowych uszkodzeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze i bądźmy widoczni nosząc odblaski. Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko w obszarze zabudowanym, ale również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli w obszarze zabudowanym. Nie wszystkie odcinki dróg są dobrze oświetlone, a opady deszczu, czy mgła dodatkowo pogarszają widoczność.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe