Maraton Pisania Listów w ZSI i SMS

  • 5.12.2017, 08:30
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Maraton Pisania Listów w ZSI i SMS nadesłane do redakcji
SŁUPSK W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku już po raz piąty odbył się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).

W ZSI i SMS uczniowie pisali listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz nauczycieli. W słupskiej szkole można było również obejrzeć interesującą prezentację multimedialną dotyczącą praw i wolności człowieka. Akcję koordynowała Natalia Hendrych i Krzysztof Antonowicz, nauczyciele w ZSI w Słupsku.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- Wydarzenie było ważną lekcją empatii i tolerancji. Uczniowie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznemu Maratonowi kolejne osoby zostaną uwolnione a ich prawa zaczną być respektowane. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyłączyli się do akcji – mówi Natalia Hendrych, koordynatorka przedsięwzięcia w ZSI w Słupsku.

Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe