Obłuże, Pogórze i Oksywie w świątecznej oprawie

  • 6.12.2017, 08:15
  • UM Gdynia
Obłuże, Pogórze i Oksywie w świątecznej oprawie Michał Puszczewicz Pogórze w świątecznej oprawie
GDYNIA Północne dzielnice Gdyni są już gotowe na Święta. 5 grudnia iluminacje imitujące żagle rozświetliły Obłuże, Pogórze i Oksywie. I tak ma być już co roku.

Ozdoby iluminacyjne rozbłysły na Oksywiu na terenie parku ruralistycznego wsi Oksywie (teren zielony za skrzyżowaniem ul. płk. Dąbka z ul. Dickmana po prawej stronie jadąc w stronę kościoła pw.św. Michała Archanioła), na Obłużu w okolicy skrzyżowania Estakady Kwiatkowskiego z ul. Unruga i na Pogórzu przy ul. Unruga na trawniku w rejonie mostu kolejowego.

– Bardzo się cieszę, że iluminacje świetlne gdyńskie żagle rozbłysły w północnych dzielnicach miasta. Dziękuje radom dzielnic Oksywia, Obłuża i Pogórza, że podjęły ze mną to wyzwanie i przeznaczyły środki na współfinansowanie tego zadania. Od dziś, co roku świetlne dekoracje, będą wprowadzać mieszkańców w świąteczny klimat – mówi Elżbieta Sierżęga, radna Gdyni i inicjatorka pomysłu.

Natomiast 6 grudnia o godz. 17.30 na placu Grunwaldzkim, wspólnie ze śnieżynkami i aktorami Grupy Teatralnej Scena 138 najmłodsi gdynianie będą oczekiwać przybycia Świętego Mikołaja. W programie wydarzenia m.in. rozgrzewka z aktorami, gry i zabawy, wspólna nauka tańca i śpiewu. Szczególnym punktem programu tegorocznych gdyńskich Mikołajek będzie koncert dziecięcego zespołu Arka Noego. Oprócz scenicznych atrakcji, w ten grudniowy wieczór, uczestników rozgrzewać będzie gorąca czekolada, a na zakończenie wydarzenia Święty Mikołaj, wspólnie z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiemuruchomią lawinę świetlnych iluminacji, zarówno tych podniebnych, jak i choinkowych. Motywem przewodnim iluminacji jak co roku będą gdyńskie żagle i akcenty marynistyczne.

A jak wyglądać będą pozostałe części miasta?

Zwyczajowo żagle będą witać gości na wjeździe od strony Sopotu. Światełka rozbłysną też w Orłowie, na Wzgórzu św. Maksymiliana, przy ulicy Świętojańskiej, ulicy Starowiejskiej, na placu Kaszubskim, na Węźle Żołnierzy Wyklętych i na rondzie przy placu Konstytucji. Ozdobami iluminacyjnymi tradycyjnie oświetlona zostanie też fontanna na skwerze Kościuszki, a przed Gdynia InfoBox rozbłyśnie dekoracja w formie kuli origami.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe