Agata z Tczewa dzień przed urodzinami dowiedziała się, że ma białaczkę. Teraz potrzebuje naszej pomocy

  • 12.01.2018, 08:30
  • Karol Uliczny / tczewska.pl
Agata z Tczewa dzień przed urodzinami dowiedziała się, że ma białaczkę. Teraz potrzebuje naszej pomocy źródło: tczewska.pl
14-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie zbiera na kosztowną szczepionkę, która może uratować jej życie. Pod koniec lutego powinna przejść zabieg przeszczepu szpiku kostnego, jednak do tego czasu musi pozbyć się z organizmu zabójczych komórek rakowych.

W akcję zaangażowało się wiele środowisk, m.in. szkoła, do której uczęszcza 14-letnia Agata Pilarska. Placówka organizuje zbiórki, loterie i aukcje. Czasu zostało niewiele, a cena medykamentu jest zawrotna. 16 dawek leku o nazwie Blincyto kosztuje 224 tys. zł, do tego należy je podać najpóźniej na początku lutego. Rodziny dziewczynki nie stać na taki wydatek. Agata mieszka z mamą oraz rodzeństwem. Młodszy brat choruje na autyzm. Niespełna ćwierć mln zł to dla nich suma abstrakcyjna.

„Traciłam siłę i wolę życia”

Chorobę zdiagnozowano, gdy Agata miała niespełna 9 lat. Na dzień przed urodzinami dowiedziała się, że cierpi na białaczkę limfoblastyczną. To rodzaj choroby krwi wynikający z mutacji komórek dojrzewających, z których powinny powstać dojrzałe limfocyty. Starcie z nowotworem było dla niej nie lada wyzwaniem - ciągłe chemie, zastrzyki, złe samopoczucie, rozstanie z rodziną.

- Traciłam siłę i wolę życia. Jednak zawsze była przy mnie moja mamusia, która mnie dopingowała i ze wszystkich sił starała się mnie wydrzeć tej strasznej chorobie - mówi Agata.

Jakież było szczęście, gdy po ośmiu miesiącach intensywnej terapii rak odpuścił. Dziewczynka mogła wreszcie wrócić do codziennych zajęć – lekcji, rówieśników oraz deskorolki - jednocześnie nie zapominając o regularnych badaniach. Wydawało się, że koszmar sprzed lat już nigdy nie powróci. Niestety, we wrześniu 2017 r. plany nastolatki legły w gruzach. Ostra białaczka limfoblastyczna powróciła ze zdwojoną siłą. Dodatkowo chemioterapia, która miała wspomóc organizm w walce z nowotworem, omal nie pozbawiła jej życia. Agata przeszła wstrząs anafilaktyczny, który był bolesnym ciosem dla niej i jej najbliższych.

- Było mi bardzo ciężko, gdy zobaczyłam, że po kolejnych chemii wypadają mi włosy, że mimo chęci walki tracę siły. Cały ten czas była przy mnie mama , która rozdarta pomiędzy domem a szpitalem bardzo mnie wspierała.

16 dawek niezbędnego leku

By wrócić do zdrowia Agata musi poddać się przeszczepowi szpiku kostnego. Znaleziono dwóch potencjalnych dawców, zabieg możliwy jest na przełomie lutego i marca br. Wcześniej jednak konieczne jest podanie szczepionki, ponieważ w organizmie 14-latki wykryto mutację genu Ikaros. To lek, którego jedna dawka kosztuje 14 tys. zł. Nastolatka musi przyjąć ich 16, aby leczenie było w pełni skuteczne. Całkowity koszt opiewa na 224 tys. zł.

- Lek jest niezbędny, by po przeszczepie córka nie miała kolejnego nawrotu choroby – mówi Krystyna Pilarska. - Bez niego komórki chorobowe mogą nadal się odbudowywać. Jeśli uda się uzbierać tę kwotę, trafi na 28 dni do izolatki, w której będzie sama. Nikt nie będzie mógł do niej wchodzić, oprócz mnie i lekarzy. Wszystko po to, bo uniknąć infekcji.

Krótko po zakończeniu leczenia Agata pojedzie na przeszczep do Bydgoszczy – innego rozwiązania nie widzą jej najbliżsi. Zbiórka trwa. Z każdym dniem środków na koncie w Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” przybywa, choć to wciąż kropla w morzu potrzeb. Nie zawiedźmy jej.

- Moja córka marzy, by po prostu być w domu, z nami, cieszyć się promieniami słońca, spacerami, spotkaniami z rówieśnikami, codziennym życiem – mówi mama Agaty. - Urodziłam ją w 2003 r. i jestem gotowa zrobić wszystko, by dać jej życie po raz kolejny. Zdaję sobie jednak sprawę, że bez pomocy nie ma na to szans.


 

Pomóc Agacie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1208 pomoc dla Agaty Pilarskiej”


Aby przekazać 1% podatku dla Agatki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1208 pomoc dla Agaty Pilarskiej”


Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Agata:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: “1208 Help for Agata Pilarska”

Karol Uliczny / tczewska.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RT
RT Dzisiaj, 11:55
Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Czy masz jakiś kryzys finansowy, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz funduszy na uregulowanie długu, spłacenie rachunków lub rozpoczęcie dobrego biznesu? Czy masz niską zdolność kredytową i trudno ci uzyskać usługi kapitałowe od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Oto Twoja szansa na uzyskanie usług finansowych od naszej firmy. Oferujemy następujące finansowanie dla osób prywatnych
* Finansowanie komercyjne
*Finanse osobiste
* Finansowanie biznesu
* Finanse budowlane
* Finansowanie biznesu i wiele innych:
i wiele więcej przy 2% stopie procentowej;
Skontaktuj się z nami Przez e-mail: robertjacksonfinacialservice@hotmail.com

Pozostałe