Ukradli portfel. Z karty bankomatowej zapłacili "zbliżeniowo" za zakupy 1000 złotych.

  • 12.02.2018, 15:24 (aktualizacja 15.02.2018 07:49)
  • KMP Gdańsk
Ukradli portfel. Z karty bankomatowej zapłacili "zbliżeniowo" za zakupy 1000 złotych. KMP Gdańsk
GDAŃSK Policjanci z Komisariatu V w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży portfela w którym oprócz dokumentów, pieniędzy znajdowały się karty bankomatowe, którymi sprawcy dokonali transakcji zbliżeniowych. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 1000 złotych.

Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży portfela, w którym oprócz pieniędzy w wysokości 700 złotych, dokumentów znajdowały się również karty bankomatowe, którymi sprawcy dokonali kilku zbliżeniowych transakcji na kwotę ponad 200 złotych. Do kradzieży doszło przy ul. Ciołkowskiego w Gdańsku 1 stycznia tego roku. Prawdopodobny związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem V Policji w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19 . Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na nr (58) 521-12-22 lub na numer alarmowy 997, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.


AKTUALIZACJA 15.01.2018

Niemal natychmiast po publikacji wizerunku mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Policjanci od mieszkańców uzyskali informacje, które pomogły zidentyfikować i zatrzymać 19-latka i jego 17- letniego kolegę, którzy w styczniu tego roku ukradli portfel i za pomocą kart bankomatowych dokonali kilku nieautoryzowanych transakcji. Najprawdopodobniej dziś zatrzymani nastolatkowie usłyszą zarzuty kradzieży, za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe