Pożar kamienicy w Kościerzynie

  • 6.03.2018, 09:00 (aktualizacja 06.03.2018 08:21)
  • KWP Gdańsk
Pożar kamienicy w Kościerzynie KWP Gdańsk
KOŚCIERZYNA W piątkowy poranek policjanci z Kościerzyny pracowali na miejscu pożaru kamienicy na ul. 8 Marca w Kościerzynie. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym, pomagali również w ewakuacji 13 mieszkańców. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie około godziny 4:00 rano otrzymał zgłoszenie o pożarze kamienicy. Natychmiast skierował tam policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce pożaru oraz zablokowali ulicę, na której trwała akcja gaśnicza, by ułatwić dojazd pojazdom Straży Pożarnej. Policjanci pomagali również w ewakuacji 13 mieszkańców. Tego samego dnia po kilkugodzinnej akcji, technik kryminalistyki wraz z policjantami pionu dochodzeniowo – śledczego przeprowadzili oględziny kamienicy, wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa.

Teraz sprawą będą zajmowali się policjanci, by wyjaśnić przyczynę tego pożaru oraz ustalić, czy do tego zdarzenia przyczyniły się osoby trzecie.

KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe