Wielki pożar przy ulicy Leśnej w Zblewie. Na miejscu działa 17 zastępów straży pożarnej

  • 7.03.2018, 09:39 (aktualizacja 07.03.2018 09:44)
  • kociewiak.pl
Wielki pożar przy ulicy Leśnej w Zblewie. Na miejscu działa 17 zastępów straży pożarnej źródło: kociewiak.pl

– W Zblewie doszło do pożaru obiektu hotelowo-gastromicznego przy ulicy Leśnej – informuje kpt. Karina Stankowska, rzecznik starogardzkiej straży. – Działania są bardzo zaawansowane. Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej. Pożar został zlokalizowany. Akcja jest bardzo trudna, gdyż dach kryty jest strzechą.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 
w Starogardzie Gdańskim oraz jednostki OSP ze Zblewa, Pinczyna, Sucumina, Lubichowa, Ocypla, Kalisk, Skórcza, Starogardu Gdańskiego i Skarszew.

– O godzinie 8.48 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku hotelowo-restauracyjnego Dworek przy ulicy Leśnej. Na miejsce zadysponowano aż 17 zastępów ratowniczo-gaśniczych, w tym dwa podnośniki i jedną drabinę mechaniczną – relacjonował nam na miejscu st. kpt. Tomasz Nowa, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. - Po przybyciu na miejsce zastaliśmy 42 osoby ewakuowane na zewnątrz  przez personel budynku. Paliła się konstrukcja dachu w budynku hotelowym. Strażacy przystąpili do działań. Trudnością w zlokalizowaniu pożaru było pokrycie dachu.(...)

Świadkowie zdarzenia mówią o ciemnych, gęstych kłębach dymu i pędzących wozach straży pożarnej.

-  Usłyszałem syreny i zobaczyłem czarny dym. Drogą jechało tak około 10 wozów strażackich – opowiada nam pan Józef, świadek zdarzenia, pracownik pobliskiego zakładu. - Nie widziałem momentu ewakuacji. Pożary w okolicy zdarzają się często. (...)


Więcej na ten temat znajdziecie jutrzejszym wydaniu Gazety Kociewskiej.

 

kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe