„Dziwny jest ten świat”. Projekt uczniów z plastyka

  • 17.04.2018, 09:00
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
„Dziwny jest ten świat”. Projekt uczniów z plastyka
SŁUPSK Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku realizują autorski projekt „Dziwny jest ten świat”. W ramach przedsięwzięcia młodzi artyści tworzą filmy krótkometrażowe opisujące współczesny świat i kondycję ludzką z perspektywy młodzieży.

Uczniowie klasy czwartej Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku, realizują autorski projekt „Dziwny jest ten świat”. Poprzez formę filmów krótkometrażowych młodzi artyści starają się uchwycić złożoność współczesnego świata, kondycję ludzkości i cywilizacji. W krótkich formach metrażowych podejmują m.in. tematykę mowy nienawiści, niezrozumienia, wykluczenia, samotności i alienacji, poszukiwania własnej tożsamości, wpływu społeczeństwa na jednostkę ludzką itp.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Celem projektu jest próba uchwycenia przejawów ludzkiego istnienia we współczesnym świecie, ogromnie dynamicznym, zalewanym lawiną informacji i propozycji, który może być wyjątkowo trudny dla młodych, dopiero budujących swoją tożsamość ludzi. To autorskie spojrzenie z perspektywy młodych ludzi na życie codzienne i świat z jego wieloaspektowością, wielowątkowością, a zarazem niepowtarzalnością w wielu wymiarach i odsłonach. Projekt ma stawiać pytania – jacy jesteśmy, co znaczy być człowiekiem, jakie jest miejsce i rola młodzieży we współczesnym zdynamizowanym świecie, czy w lokalnych społecznościach.

Filmy, które tworzą uczniowie w ramach projektu powstawały w różnych miejscach. Część z nich młodzież zrealizowała w usteckim Centrum Aktywności Twórczej, kolejne zostały stworzone w Pracowni Fotografii w słupskim plastyku, a jeszcze inne opracowano w domowym zaciszu.

fot. zdjęcia - kadry filmu

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe