15-latek trafił do szpitala. Kolega przewoził go na ... dachu.

  • 17.04.2018, 09:00 (aktualizacja 17.04.2018 12:31)
  • KWP Gdańsk
15-latek trafił do szpitala. Kolega przewoził go na ... dachu. KWP Gdańsk
LIPNICA Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w gm. Lipnica. Jak wstępnie ustalili śledczy 18 – latek przewoził na dachu samochodu kolegę, który w trakcie jazdy spadł. Pokrzywdzony 15 – latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu został zatrzymany, był nietrzeźwy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

W piątek wieczorem bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o 15 – latku, który został przewieziony do szpitala z urazem głowy. Chłopak był nieprzytomny, a obrażenia wskazywały, że został pobity lub brał udział w wypadku drogowym.

Policjanci natychmiast zaczęli pracować nad sprawą i wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Mundurowi ustalili, że mężczyzna był na imprezie urodzinowej w gm. Lipnica. Śledczy przesłuchując świadków wstępnie ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynika, że zarówno 15-to, jak i 18-to latek uczestniczyli we wspólnej imprezie urodzinowej zorganizowanej na dworze. Ze względu na pogarszające się warunki pogodowe uczestnicy spotkania postanowili zmienić miejsce zabawy. 18-latek przewoził znajomych samochodem, a 15-latek jechał na dachu pojazdu i w pewnym momencie spadł na asfalt. Jego koledzy natychmiast powiadomili pogotowie, nie informując o prawdziwych przyczynach obrażeń kolegi.

Mundurowi pracując nad sprawą ustalili dane kierowcy i jego miejsce zamieszkania. 18 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 0,7 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przesłuchali go i przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe