Zniszczył samochód siekierą ... bo zaparkował za blisko furtki.

  • 10.05.2018, 08:40
  • KWP Gdańsk
Zniszczył samochód siekierą ... bo zaparkował za blisko furtki. fot. KWP Gdańsk
KOŚCIERZYNA We Wtorek br. policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy swojej posesji uszkodził zaparkowany w tym miejscu samochód. Jak ustalili policjanci, 57-latek siekierą zniszczył karoserię, wybił szyby i przebił opony w samochodzie marki Volvo. Straty oszacowano na 10 tys. złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

8 maja br. ok. godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że ktoś uszkodził samochód zaparkowany na ul. Tkaczyka w Kościerzynie. Natychmiast w to miejsce funkcjonariusz wysłał policjantów. Mundurowi po przyjeździe ustalili, że sprawcą tego czynu jest 57-letni mieszkaniec miasta. Policjanci natychmiast zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejscu zdarzenia technik zabezpieczył ślady oraz siekierę, którą sprawca zdewastował samochód. Przesłuchano także świadków.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

Zatrzymany tłumaczył się, że kierowca samochodu volvo zaparkował za blisko jego furtki przy posesji, dlatego wziął siekierę, potłukł nią karoserię i szyby samochodu oraz poprzebijał opony. Zatrzymany mężczyzna zostawił także kartkę za szybą, na której napisał, że w tym miejscu się nie parkuje.

Poszkodowany mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego wycenił uszkodzenia na 10 tys. zł. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe