Rozpoznajesz tego mężczyznę? Porzucił psa w Starogardzie Gdańskim.

  • 11.05.2018, 12:41 (aktualizacja 15.05.2018 08:20)
  • KPP Starogard Gdański
Rozpoznajesz tego mężczyznę? Porzucił psa w Starogardzie Gdańskim. fot. KPP Starogard Gdański
STAROGARD GDAŃSKI Policjanci ze Starogardu Gdańskiego poszukują sprawcy porzucenia psa. Funkcjonariusze apelują do osób, które rozpoznają na zdjęciu czworonoga lub mężczyznę, który go porzucił i mogą pomóc w identyfikacji jego właściciela. Na wszelkie informacje w tej sprawie mundurowi czekają pod numerem telefonu /58/ 737-03-42. Śledczy zapewniają anonimowość.

W połowie kwietnia br. starogardzcy policjanci zostali poinformowani przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt o porzuceniu psa. Do zdarzenia doszło 7 lutego 2018r. w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Pomorskiej 7, gdzie nieustalony do tej pory mężczyzna porzucił znajdującego się pod jego opieką psa i oddalił się w nieznanym kierunku. Przywiązanym do balustrady zwierzęciem zainteresowała się przechodząca w pobliżu kobieta, która powiadomiła pracowników schroniska dla bezdomnych zwierząt. W dniu zdarzenia zwierzę miało na sobie brązowe szelki oraz czarne ubranie z białym wzorem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt porzucenie zwierzęcia jest formą znęcania się, a za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Funkcjonariusze apelują do osób, które rozpoznają na zdjęciu czworonoga lub mężczyznę, który go porzucił i mogą pomóc w identyfikacji jego właściciela. Na wszelkie informacje w tej sprawie mundurowi czekają pod numerem telefonu /58/ 737-03-42. Śledczy zapewniają anonimowość.

AKTUALIZACJA:

Policjanci ustalili personalia mężczyzny widocznego na zdjęciu oraz wykonali już czynności procesowe w tej sprawie.

fot. KPP Starogard Gdański

 

 

KPP Starogard Gdański
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe