Trzy wypadku. Siedem osób w szpitalu w powiecie chojnickim.

  • 22.05.2018, 08:09
  • KWP Gdańsk
Trzy wypadku. Siedem osób w szpitalu w powiecie chojnickim. fot. KWP Gdańsk
CHOJNICE W miniony weekend policjanci zabezpieczali miejsca trzech wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu chojnickiego. Do pierwszego z nich doszło w miejscowości Łubna gm. Czersk, w wyniku którego 20 i 11-latek z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Kolejny wypadek z udziałem samochodu terenowego miał miejsce na drodze gruntowej pomiędzy Ogorzelinami, a Lichnowami – w efekcie trzy osoby zostały ranne. Do trzeciego wypadku doszło w nocy w gminie Czersk, gdzie kierujący nissanem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i uderzył w drzewo. Dwaj mężczyźni podróżujący tym autem zostali przetransportowani do szpitali. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze.

18 maja br. około godziny 7.30 dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Czersk- Gotelp w miejscowości Łubna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że na prostym odcinku drogi, 20-letni kierujący volkswagenem polo podczas omijania psa, który mu nagle wbiegł przed pojazd, stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w słup energetyczny. Kierujący oraz 11-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do chojnickiego szpitala. Od kierowcy została zabezpieczona krew do badań laboratoryjnych.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Tego samego dnia, kilka godzin później około godziny 21.30, policjanci zostali wezwani do wypadku , gdzie na drodze gruntowej pomiędzy Lichnowami, a Ogorzelinami , gdzie miało dojść do dachowania pojazdu. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło wskutek tego, że kierujący 43-letni mieszkaniec Chojnic jadąc nissanem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi wypadł z niej po czym dachował. Mundurowi szczegółowo sprawdzają okoliczności wypadku, w wyniku którego troje pasażerów trafiło do szpitala. Kierującego policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się , że jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Około godziny 1.00 w nocy z soboty na niedzielę policjanci interweniowali w okolicach Krzyża, gdzie na drodze prowadzącej do Kwiek kierujący nissanem z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W efekcie zdarzenia kierujący oraz pasażer trafili do szpitali. Z uwagi na obrażenia 47-letni pasażer został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Kościerzynie. Od kierowcy zabezpieczono krew do badań, która wskaże czy 44-letni kierowca nissana był trzeźwy w chwili zdarzenia.

Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu wypadków wykonali oględziny pojazdów, przesłuchiwali świadków i sporządzili dokumentację fotograficzną. Teraz policjanci prowadzą postępowania, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Ponadto w trakcie weekendu policjanci w Czersku na ul. Dr Zielińskiego udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu Fiatem Seicento. Podczas kontroli okazało się, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Następnego dnia w niedzielę w miejscowość Łąg-Kolonia zatrzymali 43-letniego mieszkańca gm. Czersk, który wsiadł za „kółko” pomimo, że posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd zabezpieczony został w trybie administracyjnym na parkingu strzeżonym.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę oraz o przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe