Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Na trasie Kłanino - Sulicice zginął motocyklista.

  • 20.06.2018, 08:09 (aktualizacja 20.06.2018 08:18)
  • KWP Gdańsk
Na trasie Kłanino - Sulicice zginął motocyklista. fot. KWP Gdańsk
Policjanci z puckiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku motocyklisty, do którego doszło wczoraj rano na trasie Kłanino - Sulicice. W wyniku zdarzenia 38 - letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

Wczoraj około godziny 10.00 na trasie Kłanino – Sulicice doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 43- letni kierujący pojazdem MAN z naczepą włączał się do ruchu wyjeżdżając z drogi gruntowej. Po wjeździe na drogę i przejechaniu kilkudziesięciu metrów w kierunku Kłanina, kierowca samochodu zauważył światła motocyklisty - myślał, iż będzie go wyprzedzał, ale 38 - letni mieszkaniec gminy Krokowa jadąc suzuki uderzył w tył naczepy. Motocyklista doznał śmiertelnych obrażeń.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z drogówki oraz z komisariatu z Krokowej, którzy zabezpieczyli teren i organizowali ruch alternatywny. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora i biegłego lekarza, zgromadzili ślady podczas oględzin. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane podczas policyjnego śledztwa.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

fot. KWP Gdańsk

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe