"Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej" w Gdyni

  • 6.07.2018, 07:00
  • informacja prasowa
"Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej" w Gdyni fot. archwium portalpomorza.pl
GDYNIA Program 2 Polskiego Radia kontynuuje trasę „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej”, w ramach której odbyły się już plenerowe audycje w Warszawie (23 czerwca) i Sopocie (30 czerwca). W najbliższą sobotę 7 lipca wakacyjna akcja, która nawiązuje do 100-lecia odzyskania Niepodległości, zawita do Gdyni.

Słuchacze, którzy przyjdą na Skwer Stefana Żeromskiego spotkają się z dziennikarzami Dwójki – Beatą Kwiatkowską i Andrzejem Sułkiem oraz ich gośćmi, a także będą mogli wziąć udział w audycji na żywo.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

W sobotnim cyklu „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej” (godz. 15.00-17.00) pojawią się rozmówcy związani nie tylko z Gdynią, ale również Trójmiastem: Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prof. Tadeusz Stegner z Uniwersytetu Gdańskiego, Marek Twardowski z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdyni, Tomasz Miegoń – Dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej czy Leszek Kopeć – dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. – Opowiemy również o najciekawszych historycznie miejscach w Gdyni, o Muzeum Emigracji i o najnowszej wystawie pt. „Karol Śliwka. Polskie Projekty” w Muzeum Miasta Gdyni – zapowiadają dziennikarze Dwójki.

Audycję „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej” z plenerowego studia Programu 2 Polskiego Radia na Skwerze Stefana Żeromskiego poprzedzą m.in. występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów. W godz. 12.00-15.00 usłyszeć będzie można koncert Trójmiejskiej Ekipy Skrzypków, wziąć udział (wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Sopocie) w warsztatach robienia chorągiewek, kotylionów i bukietów papierowych czy w konkursie Programu 2 Polskiego Radia z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto fragmenty powieści „Wiatr od morza” Stefana Żeromskiego przeczyta Arkadiusz Janiczek, a Centrum Kultury w Gdyni zaprosi na zajęcia ceramiczne.

W następną sobotę – 14 lipca – radiowa Dwójka odwiedzi Kraków.

informacja prasowa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe