Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

W wypadku szybowca zginął 17-letni kursant

  • 6.07.2018, 07:00
  • KWP Gdańsk
W wypadku szybowca zginął 17-letni kursant fot. KWP Gdańsk
ŁUPINY Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wyjaśniają okoliczności przedwczorajszego wypadku lotniczego w pod słupskich Łupinach. Podczas lotu szkoleniowego, szybowiec „Bocian” pilotowany przez 70- letniego instruktora uderzył w ziemię. Zginął 17-letni kursant. Pilot w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Czynności w tej sprawie prowadzi również Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

We wtorek około godziny 12.30 policjanci ze Słupska zostali wezwani do wypadku lotniczego w pod słupskich Łupinach. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło podczas kursu na pilotów szybowców przy Aeroklubie Słupskim. 70-letni instruktor w trakcie lotu szkoleniowego z 17-letnim kursantem, zgłaszał obsłudze naziemnej problemy z pilotażem i po chwili kontakt radiowy się urwał. Na miejsce natychmiast udały się służby ratownicze. Policjanci i strażacy rozpoczęli na miejscu poszukiwania. Wrak szybowca odnaleziono w młodniku znajdującym się w pobliżu lotniska aeroklubu słupskiego w miejscowości Łupiny . Szybka akcja ratownicza służb pozwoliła na uwolnienie osób z kabiny szybowca. Niestety pomimo sprawnie udzielonej pomocy i przewiezieniu obu poszkodowanych do słupskiego szpitala, 17- letni kursant zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny wypadku.

Przedwczoraj od godzin rannych na miejscu tragedii pracowali oprócz policji i prokuratora także przedstawiciele Komisji Badań Wypadków Lotniczych.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

 

KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe