„Kolej na Ciebie – uratuj życie” w Gdyni

  • 16.07.2018, 13:00
  • mat. prasowe
„Kolej na Ciebie – uratuj życie” w Gdyni Mobilny punkt pobierania krwi będzie czekał na chętnych przy wejściu głównym do dworca Gdynia Główna.
GDYNIA Już jutro koło budynku dworca Gdynia Główna odbędzie się kolejna odsłona akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, podczas której będzie można oddać krew. To już druga odsłona wydarzenia, które wspierają spółki Grupy PKP, Fundacja Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Spółka Polonus i Krajowa Rada Kolejarskich Klubów HDK PCK. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.

„Kolej na Ciebie – uratuj życie!” ma na celu promowanie honorowego krwiodawstwa, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i propagowanie dobrych wzorców postaw społecznych.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Kto może oddać krew?

Osoba pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety i środków antykoncepcyjnych). Najlepiej zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi.

Mobilny punkt pobierania krwi będzie czekał na chętnych przy wejściu głównym do dworca Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) 17 lipca, w godz. 9.00 – 13.00.  Zapraszamy!

mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe