Kolejna skandaliczna decyzja Prezydenta Pawła Adamowicza. Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność”

  • 10.08.2018, 09:18 (aktualizacja 10.08.2018 09:27)
Kolejna skandaliczna decyzja Prezydenta Pawła Adamowicza. Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność”
W związku ze skandaliczną decyzją Prezydenta Gdańska nie zaproszenia na obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej WOJSKA POLSKEGO, uważamy że decyzja ta uwłacza pamięci poległych na Westerplatte żołnierzy i słowom Św. Jana Pawła II wygłoszonym do młodzieży w dniu 12 czerwca 1987 r. na Westerplatte. 1 września ubiegłego roku podczas obchodów 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej wygłosił haniebne, antyrządowe wystąpienie. Aby takie wystąpienia nie miały miejsca w dniu 3 września ubiegłego roku wystąpiliśmy z propozycją, aby uroczystości o tak doniosłym charakterze organizowało MON, Marynarka Wojenna i Straż Graniczna. Nasze uwagi nie zostały wysłuchane.

Żądamy od władz Państwa stanowczych działąń przywracających pamięć poległych na Westerplatte i podczas II wojny światowej żołnierzom. Oczekujemy, że to władze państwowe będą organizatorem uroczystości na Westerplatte. Nie zgadzamy się, aby Prezydent Gdańska zawłaszczał bohaterstwo i pamięć poległych dla swoich celów wyborczych. Jesteśmy przekonani, że większość mieszkańców Gdańska jest podobnego zdania. Od Pana Prezydenta Adamowicza oczekujemy natychmiastowej dymisji.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Mamy jako naród pamiętać o poległych Polakach i to jest obowiązek każdego Obywatela. Armia stoi na straży naszego bezpieczeństwa i niepodległości i nie można jej wykluczać z takich uroczystości. POLSKA ARMIA JEST WAŻNYM CZŁONKIEM NATO I NIE WOLNO OBNIŻAĆ JEJ PRESTIŻU. Nie zgadzamy się na to.

 

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Godność”.

 

Czesław Nowak

Prezes

Stanisław Fudakowski

Sekretarz

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe