68-letni kierowca motoroweru wjechał pod ciężarówkę. Zginął na miejscu, pasażerka w ciężkim stanie.

  • 10.08.2018, 13:46 (aktualizacja 10.08.2018 13:52)
  • KWP Gdańsk
68-letni kierowca motoroweru wjechał pod ciężarówkę. Zginął na miejscu, pasażerka w ciężkim stanie. fot. KWP Gdańsk
STRUSZEWO Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze pomiędzy Dąbrówką a Struszewem. Jak ustalili mundurowi kierujący motorowerem na zakręcie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Niestety mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka natomiast trafiła do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj przed godziną 14.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku motoroweru i ciężarówki do przewozu betonu na drodze Dąbrówka – Struszewo. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący motorowerem jechał w kierunku miejscowości Struszewo. Wstępne ustalenia wskazują, że na zakręcie w prawo kierujący jednośladem 68–latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z ciężarówką. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zginął 68 – letni kierowca motoroweru. 67–letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Mundurowi pracując na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną, pomiary oraz szkic miejsca zdarzenia. Na polecenie prokuratora ciało kierowcy motoroweru zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, a oba pojazdu do szczegółowych oględzin.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe