Gdynia wolna od plakatów

  • 11.09.2018, 08:27
  • UM Gdynia
Gdynia wolna od plakatów Zdjęcie archiwalne / fot. Małgorzata Omachel-Kwidzińska / Zespół prasowy UM Gdynia
GDYNIA Trwa kampania wyborcza. W Gdyni bez szpecących miasto plakatów. Wzorem minionych wyborów obowiązuje zakaz wieszania wszelkich ulotek, naklejek, plakatów i banerów przy drogach, na słupach oświetleniowych i trakcyjnych, ogrodzeniach i znakach drogowych.

Zgodnie z ustawą umieszczanie plakatów i haseł wyborczych wymaga zgody właściciela danego miejsca i nie może zagrażać bezpieczeństwu ruchu. Plakaty wywieszone bez zgody, a także te, które ograniczają widoczność na drodze, lub mogą rozpraszać uwagę kierowców będą usuwane na koszt komitetów wyborczych. Zasada dotyczy również terenów prywatnych.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- Mieszkańcy chcą, by nasze miasto było czyste przez cały rok. Nie życzą sobie, aby zaklejać je plakatami, a my szanujemy ich wolę. Kandydaci mają szereg innych sposobów na informowanie wyborców o swoich programach. O swoich osiągnięciach i pomysłach mogą mówić przez cały rok, a do prezentacji programów wyborczych przygotujemy specjalne tablice ogłoszeniowe na którym swoje obwieszczenia będą mogły umieścić wszystkie komitety. Takich miejsc będzie więcej niż w poprzednich latach – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Plakaty i inne materiały umieszczone w niedozwolonych miejscach usuwać będzie Policja i Straż Miejska, ale kosztami obciążeni zostaną poszczególne komitety wyborcze.
 
Zakaz wywieszania materiałów wyborczych będzie dotyczył pasów drogowych ważniejszych ciągów komunikacyjnych, w odcinkach 300 m od skrzyżowań, w promieniu 300 m od obiektów koncentrujących ruch pieszy i kołowy w szczególności z udziałem dzieci (szkoły, przedszkola, biblioteki, kina, kościoły, lokale gastronomiczne, galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe itp.), w odcinkach 150 m od sygnalizacji świetlnej, przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych oraz obiektów inżynieryjnych takich jak wiadukty, kładki itp., oraz na odcinkach 100 m od znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
Nielegalnie wywieszone plakaty wyborcze należy zgłaszać Straży Miejskiej pod bezpłatny numer 986 lub dla osób niesłyszących sms’em pod numer: 601 997 112

UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe