Dobytek oddany za wódkę? Interes życia „dobrodzieja”

  • 19.09.2012, 08:01
  • Anna Czyżewska, Michał M. Pełka
Dobytek oddany za wódkę? Interes życia „dobrodzieja”
Podziel się:
Oceń:
Państwo Trela z Sumina stracili kilka hektarów ziemi, dom oraz budynki gospodarcze. Jak mówią, zostali oszukani przez „dobrodzieja”, który zdobywając przez wiele lat zaufanie rodziny oraz wykorzystując ich uzależnienie od alkoholu, w rezultacie przejął cały dobytek. - Dzisiaj zgodnie z prawem nie mamy nic. Chcą nas wyrzucić na bruk - mówią zrozpaczeni ludzie. Adwokat prawnych właścicieli nieruchomości zapewnia, że „nigdy nie było i nadal nie jest celem jego klientów pozbawienie pozwanych przysłowiowego dachu nad głową”. Zamiast życiowego dobytku dostaną lokal socjalny...

Sprawą państwa Trela z Sumina zainteresowała się także Elżbieta Jaworowicz, dziennikarka TVP i autorka programu interwencyjnego „Sprawa dla reportera”. Jaworowicz przyjechała na zaproszenie Tadeusza Peplińskiego, radnego powiatowego i założyciela Stowarzyszenia Bezprawiu i Korupcji Stop. Studio telewizyjne jest miejscem, w którym dochodzi do wymiany poglądów pomiędzy pokrzywdzonymi i przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za istniejący stan rzeczy. Obie strony razem poszukują drogi wyjścia z trudnej sytuacji. Czy uda się pomóc rodzinie z Sumina? Okaże się już niedługo. Program oglądany jest jednorazowo przez 4 mln obywateli i jest nadawany w czwartki o stałej godz. 21:20, na kanale TVP1.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

 

Cała historia państwa Trela w aktualnym wydaniu "Gazety Kociewskiej", która ukazuje się wraz z "Dziennikiem Pomorza" na terenie pow. starogardzkiego.

Anna Czyżewska, Michał M. Pełka

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Yyyy
Yyyy 12.01.2018, 20:57
Spòjrzcie na siebie debile...zostali oszukani przez oszusta ktory kazdego wykreci I wezmie za grosze majatek...
4.10.2012, 18:42
dlaczego wypisujesz takie kłamstwa na temat tego pana który niby jest doradcą tej rodziny, chodzi mi o pana K. jest to strsza osoba , a ty najwidoczniej masz informacje o tej rodzinie od synowej tego pana, która próbuje na wszystkie sposoby wykończyć psychicznie swego teści. ona jest alkoholiczką , która po nocach chodzi z dziećmi pijan, ma nadzór kuratora chyba nie bez powodu,
maria
maria 22.09.2012, 14:59
Przepijemy porzyjemy i sie obudzimy z reka w nocniku.
Oj Maryśka zdolna jesteż "inaczej".
Oj Maryśka zdolna jesteż "inaczej". 22.09.2012, 22:46
ALKOHOL, POŻYJEMY PRZYJACÓŁ tak należy pisać twe wyrazy w języku polskim!, Zdolna jesteś Mario. Dwa krótkie zdania a w nich trzy wielkie "byki"!. Wyrzucili Cię z podstawówki?.
poliglota
poliglota 24.09.2012, 10:29
[quote]pisać twe wyrazy[/quote] one nie są jej, pisze się słowa, wyrazy się wypowiada
[quote]polskim!, Zdolna jesteś[/quote] po wykrzykniku niepotrzebny przecinek, po przecinku pisz z małej litery
[quote]zdania a w nich [/quote] brak przecinka przed "a"
[quote]wielkie "byki"!. [/quote] niepotrzebna kropka po wykrzykniku
[quote]Cię z podstawówki?. [/quote] w języku polskim z dużej litery pisze się nazwy własne. To nie list, żeby z dużej litery pisać grzecznościowe "Cię", niepotrzebna kropka po pytajniku
[quote]Wyrzucili Cię z podstawówki?[/quote] chyba ciebie?
Oj, Mario ...
Oj, Mario ... 22.09.2012, 22:47
Poprawka własna "Zdolna jesteś"
zzzzz
zzzzz 22.09.2012, 08:56
Pani Angelika jak napisano biedna samotna matka hahaha pieniądze z opieki wyciąga a dlacego nie powie że 8 lat z konkubentem żyje niech opieka coś z tym zrobi.
faadfdfdf
faadfdfdf 21.09.2012, 23:50
historia rodziny jest znana w całej okolicy,ich życie polega na chlaniu,rozpuscie i kradziezach sąsiedzi pracując przy zniwach wykopkach itp a oni w tym czasie stali pod sklepem pili za kase ze sprzedazy nieruchomosci, nikt do roboty sie nie garnął!! wnuki państwa T mają każde innego ojca.Doradca Władysław K niech zajmie się swoją rodziną,synem który został skazany za nagminne wykroczenia,gdy syn odsiadywał wyrok on sam usiłował zgwałcić synową która potem rodziła mając 2,5 promila alkoholu we krwi.a radny Pelpliński szuka tylko dużego rozgłosu nie znając tematu on zywi sie takimi patologicznymi spawami których ma dośc cała rada powiatu które wywołuje pan pelpliński, i wszyscy dookoła..żal mi tylko pani Jaworowicz która prowadzi naprawdę szlachetny program i rozwiązuje dużo ludzkich tragedii a w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie
Witam!
Witam! 21.09.2012, 22:28
Czytajac ten artyluł to śmiac mi sie chce! Kto nie zna Treli to i moze uwiezy w to co jest napisane zgadzam sie z w/w koment..pili zle sie prowadzili nic nich nie interesowalo no tylko jedno! Znam obie strony wiec moge podyskutowac! Pisza artylul dziennikarze powinni obu stron wysluchac a nie tylko jednej a druga oceniac taaaaaaak sie nie robi! a pani Jaworowicz poszla do panstwa K. i z nimi jak czlowiek porozmawiac??? NIE!!! Cala okolica wie ze panstwo K kupili uczciwie WSZYSCY o tym wiedza od lat! gdyby Trele nie okradali swoich sasiadow nie podrzucali im ''swin pod nogi"' to by nadal tam mogli spokojnie mieszkac a po co im to bylo! Taka jest prawda co tu ukrywac! Mozna duzo pisac ale tylko na niekorzysc Treli
Alik
Alik 20.09.2012, 11:46
...to jaką partię reprezentuje? Przypomnijcie bo nie pamiętam. Tylko z dużej litery!...tonący brzytwy się...czytając komentarze i tym razem nie zabłyśnie pan Tadeusz .
pani
pani 20.09.2012, 11:03
Prawda jest taka kase dostali przepili Pani Irena całe życie wraz z curkami prowadziła się żle. Nie żałujcie ich to co mówią to kłamstwa
Bolek
Bolek 19.09.2012, 23:14
Sprzedali,podpisali,sprawa zakończona.Po co ten śmieszny artykuł,Jaworowicz i Pelplinski.Dobre duszyczki się znalzly,które dają nadzieje prostym ludziom i tylko szukają sensacji.
19.09.2012, 22:32
a może pili bo byli podkarmiani flaszkami ???
ALFER
ALFER 19.09.2012, 22:23
Przecież jak pili to i tak ziemi nie uprawiali . Alkoholizm jest chorobą -teraz czas na kurację -bolesną , ale niewykluczone , że skuteczną . Żeby odbić się od dna trzeba - trzeba na to dno upaść...Nie znam szczegółów sprawy ,więc nie rozumiem po co p.Jaworowicz.
i co dalej
i co dalej 19.09.2012, 21:53
no fakt cale zycie pili nic nich nie interesowalo co sie z dziecmi dzieje i wogole sami poszli z propozycja sprzedazy bo zabralo na alohol sprzedawali co popadlo przypuszczam ze ludzie uczciwie kupili a teraz wytrzezwieli i krzywda sie dzieje! no ej co tu nie tak
ciekawy
ciekawy 19.09.2012, 20:40
przykre jest czytanie komentarzy ,jakbyscie sie cieszyli z tego ,jak ktos ma kłopot to sie smiac z niego bo zrobił bład ,akurat treli niebronie ale nieładnie tak pisac a cwaniaków faktycznie niebrakuje .ogarnijcie sie?
olo
olo 19.09.2012, 18:32
Wiecej ludzi zaczyna w taki sposob kombinowac .Pijanstwo na wsi jest ogromne ludzie pija nie przejmuja sie dniem dzisiejszym a za kilka lat jak wszystko straca nic nie pamietaja i szukaja winnych swoich nie szczesc
Jest dobre wyjście!
Jest dobre wyjście! 19.09.2012, 16:13
Problem można łatwo rozwiązać!. Ludziska sprzedali nieruchomość i teraz znaleźli obrońców chcących uznania ich ja niepełnosprawne i ubezwłasnowolnione dzieci. Jesli "obrońcy dobrodzieje mają chęć pomocy to : 1 Może Pan dobrodziej Pepliński weźmie ich do swojego domu na zamieszkanie, ipierunek, wikt i napojenie 2, Może wielka redaktor kupi im apartament w Warszawie i zapewni zycie w dobrobycie. 3. Może posłowie "jedynej prawdziwiej polskiej, prawej i sprawiedłiwej "partii wyręcza Pana radnego i Panią redaktor?. Nie bronię nowych właścicieli. Myślę, że slepi nie sa i widzieli z kim robią transakcję. Powinno być oczywiste, że ludziska nie sa w pełni kumaci i w końcu dojdzie do "cyrku". Niemniej jak dotąd obowiązuje prawna zasada "włsność jest święta i nienaruszalna", a "poszkodowani nie sa już właścicielami. Czy to jedyny taki przypadek ?
poczułam ulgę
poczułam ulgę 19.09.2012, 12:49
Byłam pewna że w komentarzach przeczytam "jacy biedni ludzie" itp. i strasznie się ciesze że tak nie jest. Mi się nasuwa tylkojedno zdanie podsumowujące całą sprawę : Dobrze im tak.
jola
jola 19.09.2012, 12:43
facet ponad 9 lat wódke woził i zaplacił za pole? to słono przeplacił....z tego co we wsi mówią to wiedzieli, że sprzedali i mieli iśc na ojcowiznę a teraz mają zaniki pamięci. cala wieś ma ich dość
obiektywny
obiektywny 19.09.2012, 11:45
piłeś - nie podpisuj, podpisałeś - nie płacz! każdy z nas pisze sobie własny scenariusz, takie życie.
anna
anna 19.09.2012, 10:41
No tak, sprzedać kase wziąść,przepić i przechulać niczym się nie przejmować i jeszcze im lokal socjalny dać. Kto się innymi przejmuje! Rodzina z 2 dzieci, dwóch pracujących i przez 30 lat trzeba kredyt mieszkaniowy spłacać żeby mieć dach nad głową. I jeszcze się głowić na czym zaoszczędzić i czy do pierwszego starczy.....
Judasz Iskariota
Judasz Iskariota 19.09.2012, 08:31
Gorzałka dobrze smakowała a teraz przyszedł moment otrzeźwienia ...a może jest apetyt na więcej ;)
19.09.2012, 08:54
flacha była dobra ;) a cwaniaków nie brakuje i jest efekt.... fest mi dobrodziej....

Pozostałe