Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 7.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (360)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pamela Rosa Flores
Pamela Rosa Flores 19.10.2018, 23:25
Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam *** z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, *** osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i *** na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz ***, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com
GREG OWEN
GREG OWEN 2.10.2018, 12:08
Uzyskanie uzasadnionej *** zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają *** od legalnego kredytodawcy. Ale wprowadziliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy zorganizować *** w wysokości 5000 euro. do 500 000 000 Euro, tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową odpowiedź na tego e-maila: Gregowen***firm1@gmail.com



Nasze usługi obejmują:



1) Konsolidacja długów

2) Drugi kredyt hipoteczny

3) *** dla przedsiębiorstw

4) *** osobiste

5) *** międzynarodowe

6) Pożyczka na dowolny rodzaj

7) Pożyczka rodzinna E.T.C



Brak zabezpieczenia społecznego i brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć nam dokładnie, czego chcesz, a na pewno spełnimy twoje marzenie. GREG OWEN *** FIRM1 mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskania kredytu, skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast.



Informacje kontaktowe firmy

Adres e-mail: Gregowen***firm1@gmail.com
Sofia
Sofia 11.07.2018, 14:46
Witam, jestem Sofia mieszkająca w Warszawie z moim jedynym dzieckiem i padłem ofiarą kilku oszustw pożyczkowych, ostatni sprzedałem prawie wszystkie moje kosztowności i straciłem pieniądze tylko dlatego, że potrzebowałem *** na medyczne koszty operacji mojej córki, a także w celu spłacenia moich długów, nie miałem innego miejsca, aby uzyskać *** i wiele wycierpiałem, dopóki nie zostałem wprowadzony do firmy pożyczkowej o nazwie "Westland Investment Services", gdzie ostatecznie uzyskałem *** w wysokości 450,000.00 zł za leczenie mojej córki wczoraj po kilku dniach kontaktowania się z nimi. Teraz jestem tak szczęśliwy i nie mogę tylko zachować tej dobrej nowiny dla siebie, więc chcę zacząć wykorzystywać tę okazję, aby poinformować innych poszukiwaczy pożyczek, aby byli oszustami, którzy twierdzą, że są kredytodawcami, ponieważ mogą przejść do dowolnej długości, aby kraść Twoje pieniądze. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany uzyskaniem zabezpieczonej i szybkiej ***, tak jak ja, to proszę o kontakt z "Westland Investment Services" za pośrednictwem tego e-maila: (westlandinvestment@gmail.com) Są one bardzo wiarygodne i bezpieczne, zaufaj mi, że będziesz otrzymasz od nich *** bez problemów. Dzięki

westlandinvestment@gmail.com
Whatsapp +15186559114.

Pamela Rosa Flores
Pamela Rosa Flores 11.07.2018, 13:33
Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam *** z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, *** osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i *** na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz ***, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com
John Williams
John Williams 11.07.2018, 10:36
Czy potrzebujesz szybkiej i poręczeniowej *** na opłacenie rachunków lub założenie firmy? Oferuję zarówno osobiste, jak i biznesowe usługi pożyczkowe, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe przy niskim oprocentowaniu 3%. Skontaktuj się z nami dzisiaj przez: williams***firm00@gmail.com
SARAH WILLIAMS
SARAH WILLIAMS 7.06.2018, 23:08
Sky Pożyczka firmy, dajemy *** o oprocentowaniu 0f 3%. skyworld***firm@gmail.com
 

Dzień dobry proszę pana.

Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy kredyty o niskich stopach procentowych przy ustalaniu kwoty *** na 100 milionów rezerw kredytowych w wysokości 1.000 dolarów *** na rozwój biznesu: konkurencyjność ekspansji krawędzi / biznesu.

Oferujemy różne ***

* *** osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone)
* *** biznesowe (zabezpieczone i niezabezpieczone)
* Kredyt konsolidacyjny
  
Brak opłat z góry.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy.
Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij do nas e-mail już dziś
skyworld***firm@gmail.com
skyworld***firms@yahoo.com


Sarah Williams.
Andrew
Andrew 6.06.2018, 20:01
Uwaga wszystkich,

Czy potrzebujesz *** biznesowej?
Czy potrzebujesz pieniędzy na pomysł na biznes, ale potrzebujesz dużych funduszy?
Czy jesteś właścicielem firmy i chcesz ją rozwijać?

Piszę od Dancol Financial Group. Zwiększamy naszą obecność inwestycyjną, udzielając *** jako zadłużenia na finansowanie projektów poza USA oraz na wszystkie rentowne i dochodowe sektory w wysokości 3% rocznie, z planem spłaty do 30 lat z rocznym okresem karencji, a także może finansować *** z 5000 do 30 000 000 USD Million USD. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek.

Skontaktuj się ze mną na moim prywatnym e-mailu: (andrewlogan1@outlook.com) lub (andrewlogan156@gmail.com)

Dzięki i Boże błogosławieństwa.

Najcieplejsze pozdrowienia,
Andrew Logan
Financial Consultant/Broker
Management
Copyright (c) 2018 all right reserved
Micheal
Micheal 6.06.2018, 11:06
Dobry dzień,

Potrzebujesz pilnej ***, aby spłacić swoje długi, lub potrzebujesz *** na dom, aby ulepszyć swój biznes? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Potrzebujesz *** konsolidacyjnej lub hipoteki? Szukaj w kwestionariuszu nie więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie twoje kłopoty finansowe należały do przeszłości. Jeśli chcesz, wróć do nas, za pośrednictwem naszego adresu e-mail, aby otrzymać pożyczkę: cash***access@gmail.com

To łatwa firma pożyczkowa. Oferujemy *** zainteresowanym rozsądnym oprocentowaniem w wysokości 3%. Zakres waha się od 5.000,00 EUR do maksymalnie 100 000 000,00 EUR.

Nasze *** są dobrze ubezpieczone, ponieważ maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.

Skontaktuj się z nami przez e-mail: cash***access@gmail.com

Pozdrowienia,
Pan Micheal Smith.

3% pierwotnej *** i gwarancji
Tuan Felix Duke
Tuan Felix Duke 6.06.2018, 02:15
Layanan keuangan dan pinjaman @ 3%.

Apakah Anda membutuhkan pinjaman pribadi atau bisnis tanpa stres dan cepat
Penggantian persetujuan di mana pun di dunia. hubungi kami melalui ini
email: felixduke***firm@gmail.com


PERMOHONAN PINJAMAN

1.Nama Lengkap Anda
2.Negara
3.rumah alamat
4.Tanggal Lahir
5.Sex
6. Pekerjaan Anda:
7. Kartu iD Valid Anda:
8.Telepon
9. Alamat Email Perusahaan Anda / Alamat Email Pribadi.
10. Jumlah Pinjaman.
11. Durasi.


email kami di felixduke***firm@gmail.com
Tuan Felix Duke
Susan Benson
Susan Benson 6.06.2018, 01:36
WITAMY w Sunshine Financial Group, naszym celem jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług, a także zmiana w firmach pożyczkowych.

Jesteś biznesmenem lub kobietą? Czy jesteś w jakimś bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnego biznesu? Czy potrzebujesz ***, aby założyć mały biznes? Czy masz niski wynik kredytowy i czy trudno jest uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków i innych instytucji finansowych?

jesteśmy legalnym i renomowanym przedsiębiorstwem pożyczkowym. Jesteśmy dynamiczną firmą oferującą pomoc finansową. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu usług, na które zasługujesz. Nasz program to najszybszy sposób, aby uzyskać to, czego potrzebujesz w jednej chwili. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć presję na miesięczne wydatki. Uzyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - na wakacjach, w edukacji, na ekskluzywne zakupy

Oferujemy wszystkie rodzaje pakietów pożyczek (Personal ***, Commercial ***s itp.). Nasza kwota *** waha się od 1 000,00 euro do 70 000 000 euro, a okres spłaty wynosi od 1 roku do 30 lat.

ZŁÓŻ APLIKACJĘ NA DOSTĘPNE POŻYCZKI.

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ***, uprzejmie napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poniższego e-maila.

Email: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)

Czekamy na wiadomość od Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

Z poważaniem
Susan Benson
Alexander Ethan
Alexander Ethan 5.06.2018, 13:49
Szukasz pomocy finansowej lub potrzebujesz pilnej *** na spłatę rachunków lub długów? bez względu na pożyczkę powinieneś skontaktować się z nami dzisiaj, podając swoje pełne imiona, kwotę ***, czas trwania ***, kraj / miasto i zawód za pośrednictwem poczty elektronicznej: ethan.alex13.30@hotmail.com
Pani Alexander Ethan
Wright
Wright 5.06.2018, 13:43
Witaj, Czy potrzebujesz pilnej ***, aby założyć firmę lub spłacić rachunki? Jeśli jesteś zainteresowany, wróć do nas dzisiaj i zdobądź pożyczkę w ciągu 24 godzin. Firma E-mail: wrightharryfinancialservices@gmail.com lub zadzwoń pod numer +1 (410-934-6320 lub wyślij WhatsApp czat +1 (410-934-6320
Dzięki.
GREG OWEN
GREG OWEN 28.05.2018, 16:33
Uzyskanie uzasadnionej *** zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają *** od legalnego kredytodawcy. Ale wprowadziliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy zorganizować pożyczkę w wysokości 5000 euro. do 500 000 000 Euro, tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową odpowiedź na tego e-maila: Gregowen***firm1@gmail.com



Nasze usługi obejmują:



1) Konsolidacja długów

2) Drugi kredyt hipoteczny

3) *** dla przedsiębiorstw

4) *** osobiste

5) *** międzynarodowe

6) Pożyczka na dowolny rodzaj

7) Pożyczka rodzinna E.T.C



Brak zabezpieczenia społecznego i brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć nam dokładnie, czego chcesz, a na pewno spełnimy twoje marzenie. GREG OWEN *** FIRM1 mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskania kredytu, skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast.



Informacje kontaktowe firmy

Adres e-mail: Gregowen***firm1@gmail.com
martha logan
martha logan 28.05.2018, 12:33
POTRZEBUJESZ KREDYTU, KTÓRYM NALEŻY STOSOWAĆ ...
Cześć,
Nazywam się Mrs marth Logan, jestem z CHICAGO USA, jestem żonaty, mam
szukałem prawdziwej firmy pożyczkowej przez ostatnie 5 miesięcy i
dostałem tylko wiele oszustw, które sprawiły, że ufam im i na końcu
dnia, wzięli moje pieniądze, nie dając nic w zamian, wszystko
Straciłem nadzieję, byłem zdezorientowany i sfrustrowany, uważam to za bardzo
trudno wyżywić rodzinę, nigdy nie chciałem mieć nic do roboty
z firmami wypożyczającymi internet, więc poszłam pożyczyć pieniądze od
przyjaciółko, powiedziałem jej wszystko, co się stało, a ona powiedziała, że ​​może mi pomóc, że
ona zna firmę pożyczkową, która może mi pomóc z dowolną kwotą ***
które potrzebowałem przy bardzo niskim oprocentowaniu 2%, że właśnie dostałem
Pożyczka od nich, ona kierowała mną, jak ubiegać się o pożyczkę, zrobiłem
Jak mi powiedziała, złożyłem podanie w wiadomości e-mail: (kelvin***s86@gmail.com),
Nigdy nie wierzyłem, ale próbowałem i do mojego
Największą niespodzianką było to, że otrzymałem pożyczkę w ciągu 24 godzin, nie mogłem w to uwierzyć
Jestem znów szczęśliwy i bogaty i dziękuję Bogu za taką pożyczkę
takie firmy wciąż istnieją o oszustwach wszędzie,
proszę, radzę wszystkim, którzy potrzebują ***, aby przejść do
(kelvin***s86@gmail.com) nigdy cię nie zawiedzie, i
Twoje życie zmieni się tak jak moje.
Skontaktuj się szybko z firmą Kelvin ***s COMPANY i zdobądź od nich pożyczkę,
Niech Bóg błogosławi spółce Williams za jej prawdziwą ofertę ***.
Pamiętaj, aby skontaktować się z Williams *** o pożyczkę, ponieważ dostałem pożyczkę
Sukces tej firmy bez stresu.

Skontaktuj się z nimi, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poniższego kontaktu

E-MAIL: kelvin***s86@gmail.com
Podpis
Podpis 28.05.2018, 01:46
Cześć,
Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Czy potrzebujesz *** awaryjnej, aby spłacić swój dług lub potrzebujesz ***, aby ulepszyć swój biznes? Czy odmówili ci banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz *** konsolidacyjnej lub *** hipotecznej? lub potrzebujesz pieniędzy, aby zainwestować w pewne obszary specjalizacji. Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie twoje problemy finansowe należały do przeszłości. pożyczamy osoby, które potrzebują pomocy finansowej, które mają zły kredyt lub potrzebują pieniędzy na opłacenie rachunków, aby inwestować w biznes w wysokości 2%. Nasz proces kapitałowy i kredytowy jest w 100% gwarantowany i gwarantowany. prosimy o kontakt dziś przez e-mail za pośrednictwem (mrsphylo***firm@yahoo.com
Jeff
Jeff 28.05.2018, 00:58
Wir bieten Darlehensnehmern finanzielle Unterstützung und geben das Darlehen mit einem Zinssatz von 2% pro Jahr. Wir machen unser Darlehen in den folgenden Kategorien: Autokredit, Schuldarlehen, Hausdarlehen, Geschäftsdarlehen und Privatkredit. Wenn Sie interessiert sind, müssen Sie uns per E-Mail unter jeff***firm3@gmail.com kontaktieren und uns mit den folgenden Informationen kontaktieren:

Name:
Adresse:
Bedingung:
Land:
Benötigter Betrag:
Länge des Darlehens:
Der Grund für den Kredit:

Wir möchten, dass Sie jetzt zu uns zurückkommen, damit wir auch Ihren Kredit übertragen können.

Freundliche Grüße
Herr Jeff

Alan
Alan 27.05.2018, 00:15
Cześć,
     Czy szukasz renomowanego pożyczkodawcy, zmęczonego odrzuceniem przez banki i hipoteką, czy jesteś zmęczony poszukiwaniem funduszy na finansowanie swojej firmy, czy też jesteś zawstydzony finansowo, że nie możesz spłacić swojego długu i rachunków? Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej? a teraz nie spiesz się i zdobądź dziś Gwarantowaną i Bezpieczną Pożyczkę, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: sureways_financialaid@hotmail.com
DAVID SONG
DAVID SONG 12.05.2018, 05:26
*** osobiste, pilne, z gwarancją Witaj Potrzebujesz finansowania dla swojego domu, swojej firmy, na zakup samochodów, na zakup samochodów
rower, do stworzenia Twojej firmy, do Twoich osobistych potrzeb? Nie martwisz się Zapewniamy *** osobiste o wartości od 5 000 do 15 000 000 euro, przy stopie kuponu 3%, niezależnie od wartości. Powiedz nam w żądaniu ***, jaką dokładnie kwotę chcesz i datę. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać osobiste ***:
email: (infosun***service24@gmail.com)

BEST REGARD :: DAVID SONG
KONTAKT E-MAIL :: infosun***service24@gmail.com
WHATS-APP KONTAKT +917812004179
jimmy
jimmy 12.05.2018, 02:22
Szukasz prywatnego pożyczkodawcy? Czy potrzebujesz pilnie ***? Czy masz zły kredyt? Mogę ci pomóc zabezpieczyć pożyczkę oprocentowaniem na poziomie zaledwie 2%. 100% finansowania przy minimalnej dokumentacji. Prosimy o skontaktowanie się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: {goshenfinance02@gmail.com}, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ***, abyśmy mogli podać więcej informacji na temat naszych warunków wypożyczenia. Podziękowania
amerisave