Piątek, 12 sierpnia 2022 07:02
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

SzekspirOn//line: Wesołe kumoszki z Windsoru

Pułapki miłości i małżeństwa, obyczaje epoki Szekspira - komedia, która stała się letnim hitem sceny elżbietańskiej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
  • Źródło: Gdański Teatr Szekspirowski
SzekspirOn//line: Wesołe kumoszki z Windsoru

Ta przezabawna komedia to satyra na obyczajowość życia bogatych XVII-wiecznych mieszczan i zdradę małżeńską. Sztuka pełna gagów, słownych pojedynków oraz komicznych, świetnie zarysowanych charakterów.

Rubaszny szlachcic John Falstaff stara się uwieść równocześnie dwie zamężne mieszczki, panią Page i panią Ford. Kobiety są jednak przyjaciółkami, szybko orientują się w jego intencjach i planują zemstę - jako, że: Gdzie rozpustnika ukarać wypada, Śmiech nie jest śmiechem, zdradą nie jest zdrada. Równocześnie zazdrosny pan Ford sprawdza wierność swojej żony, a córka państwa Page wzbudza zainteresowanie aż trzech zalotników na raz.

"Wesołe kumoszki z Windsoru" są czwartą z cyklu tygodniowych odsłon online, odkrywających tajemnice pięciu sztuk największego dramatopisarza wszechczasów. Od poniedziałku 27 lipca możecie śledzić kolejne publikacje na stronie projektu on.teatrszekspirowski.pl oraz w mediach społecznościowych GTS.

PROGRAM:
27.07 Wprowadzenie czyli dramat w pigułce – w którym poznacie bohaterów i najważniejsze wątki.
28.07 Autorskie wariacje prof. Jerzego Limona komentujące wydarzenia historyczne, które mogły być inspiracją dla Szekspira.
29.07 Młody Szekspir - multimedialny wykład, w którym dowiecie się jak ta komedia funkcjonuje w różnych kontekstach współczesnej literatury i mediów.
30.07 Dyskusja krytyków, podczas której omawiają oni najważniejsze realizacje sceniczne "Wesołych kumoszek z Windsoru" w polskim teatrze współczesnym.
17.07 Eksperyment teatralno-cyfrowy na kanwie "Wesołych kumoszek z Windsoru".
14-16.07 Warsztaty aktorskie i literackie oraz poradnik dla edukatora (obowiązują zapisy). Zajęcia mają charakter interaktywny i odbywać się będą na platformie Zoom - INFORMACJE i ZAPISY TUTAJ.
Dodatkowe materiały, jak interpretacje fragmentów tekstu przez znanych aktorów, czy przykłady inscenizacji tej zabawnej komedii, można będzie oglądać na kanałach społecznościowych teatru.


Bawcie się dobrze razem z kumoszkami, a w kolejnej odsłonie czeka dramat, który stał się inspiracją dla wielu autorów literatury współczesnej - szekspirowska "Burza"!

Wszystkie działania są dostępne bezpłatnie, materiały będą prezentowane na Facebooku, Instagramie, a także na kanale YouTube.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama