Niedziela, 3 lipca 2022 22:33
Reklama
Reklama

KRONIKA STRAŻACKA 21-27.12.2020. Płonące sadze, zadymienie w budynku wielorodzinnym oraz zderzenie skutera i pojazdu w wigilię!

Do najpoważniejszych pożarów minionego tygodnia doszło w Rajkowach oraz w Pelplinie, gdzie zadymieniu uległa klatka schodowa. Miniony tydzień nie był wolny od wypadków. Do fatalnych kraks doszło w Szprudowie oraz w samą wigilię w Tczewie na ul. Armii Krajowej.
KRONIKA STRAŻACKA 21-27.12.2020. Płonące sadze, zadymienie w budynku wielorodzinnym oraz zderzenie skutera i pojazdu w wigilię!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 21 -27 grudnia br. zanotowano łącznie 22 zdarzenia w tym 5 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

 

Ważniejsze zdarzenia

 

Pożar sadz. Mogło skończyć się gorzej...

GM. PELPLIN. 21 grudnia w Rajkowach strażacy podejmowali interwencje do budynku, w którym zlokalizowano palącą się sadzę w kominie budynku wielorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się sadzy przy użyciu piasku, podając go z kosza podnośnika hydraulicznego. Następnie sprawdzono cały budynek przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego, pod kątem obecności ukrytych zarzewi ognia oraz niebezpiecznych gazów. W działaniach brały udział: zastęp z JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP Pelplin.

 

Zjechał z „jedynki” w pole

GM. GNIEW. 23 grudnia w Szprudowie na DK nr 91 podejmowano interwencje do samochodu osobowego, który z nieznanego powodu zjechał z drogi i wjechał w pole. W pojeździe znajdował się ranny kierowca, który miał problemy z wydostaniem się na zewnątrz. Pozostałym trzem podróżującym nic się nie stało. Uwolniono kierowcę z auta i przekazano ZRM oraz odłączono akumulator. W zdarzeniu brały udział zastępy z: JRG Tczew oraz OSP Gniew.

 

Zderzenie skutera i auta w wigilię

TCZEW. 24 grudnia przy ul. Armii Krajowej zastano uszkodzony skuter oraz samochód osobowy po wcześniejszym zderzeniu. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca skutera, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazano poszkodowanego ZRM. Usunięto z jezdni porozbijane części karoserii. W zdarzeniu brały udział zastęp z JRG Tczew.

 

 

Zadymienie na klatce schodowej

PELPLIN. 25 grudnia straż pożarna podejmowała działania w związku z zadymioną klatką schodową w budynku wielorodzinnym. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej 8 osób wyszło o własnych siłach, natomiast w wyższej kondygnacji, z racji zadymienia, uwięzione zostały dwie osoby, które z pomocą roty gaśniczej ewakuowano z budynku. Udzielono KPP jednej z osób z zatruciem wziewnym. Działania polegały również na wygaszeniu pieca, przewietrzeniu klatki schodowej oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym pomieszczenia w budynku. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 3 z OSP Pelplin, OSP Wielki Garc, GBM OSP Rudny oraz GCBA OSP Kulice.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama