czwartek, 29 września 2022 01:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wypadki, próba samobójcza i zagrożenie ze strony owadów błonoskrzydłych. KRONIKA STRA ŻACKA 2-6.06.2021

Sztumscy strażacy w tych dniach podejmowali szereg interwencji. Do najpoważniejszych należało zderzenie się dwóch aut osobowych oraz groźby samobójcze mężczyzny, który uciekł do lasu nad Nogatem. Niestety mężczyzny nie odnaleziono... Miejmy nadzieję, że wkrótce sam się odnajdzie...
Wypadki, próba samobójcza i zagrożenie ze strony owadów błonoskrzydłych. KRONIKA STRA ŻACKA 2-6.06.2021

 

Pomoc w dotarciu na szczepienia

DZIERZGOŃ. 2 czerwca o godz. 9.00 przy ul. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki". Ratownicy

udali się do miejsca zamieszkania osoby niepełnosprawnej, otyłej w celu pomocy w transporcie do punktu szczepień. Na miejscu okazało się, że potrzebny będzie transport mężczyzny. Ratownicy przenieśli mężczyznę do samochodu na krzesełku transportowym po czym udali się do punktu szczepień i przekazali służbom medycznym. Po wykonanym szczepieniu mężczyzna został odwieziony do domu.

 

 

W Fobosie zapaliła się czujka gazu!

SZTUM. 2 czerwca o godz. 8.41 przy ul. Żeromskiego w fabryce Fobos na hali H4 włączyła się czujka metanu. Przed przybyciem JOP halę opuściły 23 osoby (ewakuacja kierowana przez mistrza produkcji Panią Malwinę Ścisłowską). Czujnik gazu na hali był aktywna, a kontrolka wskazywała na obecność gazu. Osoby ewakuowane nie zgłosiły jednak dolegliwości. Potencjalne zagrożenie było duże z uwagi na wyposażenie hali w instalację gazową.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zamknięto zawór główny na przyłączu gazowym hali. Następnie wykonano pomiar miernikiem wielogazowym, a następnie przystąpiono do przewietrzenie hali poprzez otwarcie drzwi i okien. Po przewietrzeniu ponownie sprawdzono halę, wynik 0 LEL. Miejsce zdarzenia przekazano mistrzowi produkcji.

 

 

Wypadek w Sztumskim polu. Kierowca trafił do szpitala...

GM. SZTUM. 4 czerwca o godz. 22.30 w m. Sztumskie Pole przy ul. Żeromskiego 8 doszło do wypadku, któremu uległ samochód osobowy Peugeot 206.

Przybyli na miejsce strażacy zastali osobę poszkodowaną poza jezdnią. Mężczyzna był przytomny, ale uskarżał się na ból brzucha.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów gaśniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Konieczne było zamknięcie ruchu w obu kierunkach. Strażacy udzielili pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, ocena obrażeń - niewielkie otarcie w okolicy brzucha). Pogotowie zabrało poszkodowanego na obserwację do szpitala. Przekazanie uszkodzonego pojazdu, właścicielowi - kierowca. Na miejscu interweniowała JRG Sztum oraz jednostka GBA oraz ZRM i patrol policji.

 

Zderzenie dwóch aut osobowych

DZIERZGOŃ. 5 czerwca o godz. 9.47 przy ul. Słonecznej na drodze powiatowej doszło do zderzenia pojazdów marki Skoda Octavia i Ford Focus

Z wstępnych ustaleń służb wynika, że ford skręcając w lewo na teren posesji wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka skodzie. Kierująca skodą zgłosiła, że źle się czuje i odczuwa ból w klatce piersiowej. W wyniku zderzenia doszło do wycieku oleju na jezdnię, który zneutralizowano. Pojazdy zablokowały jeden pas ruchu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu pożarniczego, odłączenie akumulatorów w pojazdach.

Kobieta po przebadaniu nie wymagała transportu do szpitala. Kierujący we własnym zakresie usunęli pojazdy z jezdni. Na miejsce czynności wykonywało także ZRM oraz policja.

 

 

Co stało się z mężczyzną, który groził samobójstwem?

GM. SZTUM. 5 czerwca o godz. 21.09 w lesie Gościszewie tuż przy Nogacie poszukiwano mężczyzny, który groził, że targnie się na swoje życie, a następnie uciekł do lasu.

Poszukiwań podjęła się też sztumska policja. Rozpoczęto przeszukiwanie lasu i brzegu rzeki Nogat. Poszukiwania prowadzono pieszo, z użyciem kamery termowizyjnej. Napotkani świadkowie nie widzieli wskazanego w rysopisie mężczyzny. Po zapadnięciu zmroku zastępy wycofały się z lasu, Policja na miejsce sprowadziła psa tropiącego. W tym samym czasie KP PSP w Malborku prowadziła działania polegające na sprawdzeniu z łodzi brzegów rzeki Nogat w rejonie wskazanym przez Policję, jako potencjalne miejsce przebywania poszukiwanego.

SKKP PSP Malbork poinformowało, że nie odnaleziono mężczyzny. Po rozmowie z funkcjonariuszami Policji zdecydowano o zakończeniu działań przez zastępy PSP i OSP.

Na miejscu działały zastępy z JRG Sztum i OSP Gościszewo.

 

UWAGA! Sezon gniazd i kokonów owadów

6 czerwca o godz. 14.43 w Gronajnach 39 strażacy odnaleźli gniazdo owadów na drzewie.

Kokon owadów (pszczoły) znajdował się na drzewie, na wysokości ok 6 m. Na posesji obecne były dzieci.

Miejsca zdarzenia zabezpieczono poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączonymi sygnałami świetlnymi. Sprowadzono też pszczelarza. Straż udzieliła pomocy przy zbieraniu owadów do rojnicy.

Strażacy ze sztumskiej komendy tego rodzaju interwencje podejmowali jeszcze trzy: 6 czerwca w mikołajkach Pomorskich przy ul. Dworcowej, oraz dwukrotnie w Dzierzgoniu na os. Ignacego Krasickiego 1 oraz w Dąbrówce Malb. 5.

 

opr. (tomm)/KP PSP Sztum


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama