niedziela, 25 września 2022 22:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncert BAJM na Open'er Park w Gdyni

Gdynia i Open'er Park zapraszają na wyjątkowy, niezapomniany koncert. W ramach imprezy odbywającej się w parku Kolibki wystąpi Beata Kozidrak z zespołem BAJM. Koncert odbędzie się sobotę, 14 sierpnia. Bez wątpienia będzie to noc pełna ponadczasowych przebojów, które zna każdy. Widzimy się #wGdyni!
  • Źródło: UM Gdynia
Koncert BAJM na Open'er Park w Gdyni

Do bogatego programu Open'er Parku dołącza właśnie kolejna gwiazda. Do Gdyni przyjedzie legenda estrady – Beata Kozidrak, która rzecz jasna zagra wraz z zespołem BAJM. Koncert odbędzie się 14 sierpnia o godz. 21:00.

Będzie to bez wątpienia wyjątkowy występ. Hity, takie jak „Biała armia”„Józek, nie daruje ci tej nocy” czy „Nie ma wody na pustyni”, do dziś są żywe i zyskują uznanie kolejnych pokoleń słuchaczy. 

Do wspólnej zabawy w parku Kolibki zapraszamy zarówno gdynian i gdynianki, jak i odwiedzających nas gości i letników. Bilety na Beatę i Bajm trafiły już do sprzedaży na stronie eBilet.pl. Cena wejściówki to jedyne 10 złotych.

Open'er Park to cykl koncertów, który odbywa się w te wakacje w parku Kolibki – w zamian za przełożoną na przyszły rok kolejną edycję Open'er Festivalu. Pierwsze występy odbyły się w Gdyni już w połowie lipca i potrwają aż do 22 sierpnia. Do tej pory na scenie zobaczyliśmy m.in. Dawida Podsiadłę, Quebonafide, Brodkę, Artura Rojka, Organka, Darię Zawiałow czy OIO. Przed nami jeszcze występy Pezeta, Sokoła, Krzysztofa Zalewskiego czy włoskiej grupy Måneskin.

Zespół BAJM powstał w 1978 roku w Lublinie. Jego nazwa to akronim stworzony z pierwszych liter imion pierwszego składu zespołu: Beata, Andrzej, Jarosław, Marek. Na przestrzeni lat członkowie formacji wielokrotnie się zmieniali. Jedynym stałym elementem jest jego współzałożycielka i wokalistka – Beata Kozidrak. Jej pełen energii wokal to cecha charakterystyczna piosenek BAJM-u. Przez lata zespół zdążył wylansować wiele przebojów. Wszystko jednak zaczęło się od festiwalu polskiej piosenki  „Opole '78”. Konkurs debiutów okazał się przełomowy dla grupy. BAJM z piosenką „Piechotą do lata” zajął drugie miejsce. Od tego czasu kariera zespołu nabrała tempa.

W 1983 roku ukazał się debiutancki album BAJM-u. Na krążku znalazły się takie hity, jak „Józek, nie daruje ci tej nocy” czy „Nie ma wody na pustyni”. Lata 80. to niezwykle płodny okres w karierze zespołu. Poza debiutem wydał on trzy kolejne płyty: „Martwa woda” (1985), „Chroń mnie” (1986), „Nagie skały” (1988). Z tego okresu wywodzą się doskonale znane słuchaczom piosenki, jak „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki” czy „Małpa i ja”.

W 1989 roku zespół wydał singiel „Biała armia”, promujący nadchodzący krążek o tym samym tytule. Utwór natychmiast stał się hitem, podbijając listy przebojów. Do dziś pozostaje on największym przebojem grupy.

Album „Biała armia” ukazał się w 1990 roku. Lata 90. i początek nowego wieku przyniosły kolejne wydawnictwa grupy i… kolejne przeboje. Do nieśmiertelnych hitów dopisać można chociażby utwory: „Ta sama chwila”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Szklanka wody” czy „Myśli i słowa”.

Charyzmatyczna Beata Kozidrak to gwarant znakomitego show. Można mieć więc pewność, że gdyński koncert w ramach Open'er Parku będzie niezapomnianym przeżyciem.

Bilety na koncert oraz szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama