Środa, 10 sierpnia 2022 03:37
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY NA IN MEMORIAM XX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego 28-29.08.2021 !! MP3 MŁODYCH ARTYSTÓW DO ODSŁUCHANIA !!

Przed nami kolejna edycja znanego w całej Polsce festiwalu pamięci Grzegorza Ciechowskiego. IN MEMORIAM XX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się w tym roku 28-29 sierpnia. Tradycyjnie będzie mu towarzyszył, kolejny już – XV XV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się od 2002 roku w Tczewie, rodzinnym mieście artysty.
ZAPRASZAMY NA  IN MEMORIAM XX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego 28-29.08.2021 !!  MP3 MŁODYCH ARTYSTÓW DO ODSŁUCHANIA !!
Autor: Materiały promocyjne

Dodajmy, że pomimo skromnego budżetu na koncerty przyjeżdżają ludzie z okolicznych województw, a fani Republiki pielgrzymują z całej Polski i zagranicy. Przedstawiamy program imprezy oraz utwory artystów w plikach mp3 do odsłuchania w streamingu.

 

W ramach Festiwalu od 2006 roku ma miejsce również Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, podczas którego rozmaici artyści prezentują własne interpretacje utworów tej nietuzinkowej postaci polskiej muzyki. Piosenki te wchodzą na stałe do repertuaru uczestników.

 

Na festiwalowych scenach w różnych salach, klubach i na świeżym powietrzu słyszeliśmy wykonawców grających alternatywne odmiany rocka, metal, hip hop, muzykę klasyczną, jazz, blues a nawet chór i DJów prezentujących style IDM, house i techno. Na ulicach, placach i w parkach miały miejsce rozmaite formy artystyczne takie jak czytanie poezji, happeningi i flash moby, parady pieszych, rowerzystów i motocyklistów, spacery ze zwierzętami. Wszystko to w biało czarnych kolorach Republiki, skutecznie reanimowało niezwykły klimat twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

 

PROGRAM

 

●28 VIII, godz. 13.00-16.00 – gra miejska „Śladami Grzegorza Ciechowskiego”, początek lokomotywa w biało-czarne pasy przy dworcu PKP;

● 28 VIII, godz. 17.30, park przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, ul. Wyszyńskiego 10;

 

1. Koncert finałowy - XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego;

2. Gość specjalny – Sławomir Ciesielski z zespołem EURAZJA;

3. Koncert jubileuszowy „Młodzi artyści interpretują piosenki Grzegorza Ciechowskiego”;

 

● 28-29 VIII, plac przed Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie , ul. Wyszyńskiego 10;

Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel GC”, przygotowana przez Fabrykę Sztuk;

● 29 VIII, godz. 17.00, sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

Koncert premierowy płyty „Orchestral Tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej PROGRESS pod batutą Szymona Morusa.

 

JURORZY XV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENEK GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO

 

Barbara Jackiewicz – dziennikarka, redaktor naczelna Radia Tczew. Wielbicielka żywej muzyki - na koncertach spędza większość swojego czasu wolnego. Śpiewała w chórze młodzieżowym Juventus, grupie wokalnej Quattro Voci, okazjonalnie solo. Członkini składów jurorskich konkursów artystycznych (In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego, ENmusic Festival, Super Głos, UnderGramy), aktywna promotorka lokalnych zespołów.

 

Kamil Wicik – dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk, twórca programu „Młoda polska muzyka”, organizator wspólnie z Pawłem Lucińskim „Dnia z twórczością Grzegorza Ciechowskiego”, producent radiowego koncertu w dziesiątą rocznicę śmierci Obywatela GC, autor audycji dokumentalnych o życiu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

 

Adam Wendt – czołowy polski saksofonista, współtwórca sukcesów i repertuaru grupy „Walk Away”, nagrywał i koncertował z sławami muzyki jazzowej, takimi jak: Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gamble, David Fiuczynski, Dean Brown, Nippy Noya, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i znakomitościami czarnego bluesa, współpracował z Grzegorzem Ciechowskim przy nagraniu solowej płyty pt.: „Tak, tak to ja”.

 

Sławomir Ciesielski – perkusista, kompozytor, członek Republiki i autor niektórych jej przebojów.

Eurazja Srzednicka – współpracowała jako wokalistka, kompozytorka i aktorka z „WielkimTeatrzykiem Świata” Adama Walnego. Występowała z Józefem Skrzekiem, Władysławem Komendarkiem, Jorgosem Skoliasem w ramach Teatru Tworzenia. Nagrała i wydała płytę „Kolory” z zespołem „Ritual”. Założyła wraz z Sławomirem Ciesielskim zespół „Eurazja”, który ma w swym repertuarze piosenki „Republiki”.

 

Daniel Fabrykiewicz – urodzony w 1986 roku. Od dziecka fan Republiki i Grzegorza Ciechowskiego. Na co dzień dziennikarz i inżynier, od święta wydawca muzyczny. Związany z fanklubem Republika Marzeń od 2012 roku. Od 2014 pełniący obowiązki szefa Fanklubu. Współorganizator Dnia Białej Flagi – Ogólnopolskiego Zlotu Fanów zespołu Republika.

 

NAGRODY w XV Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego:

1. Grand Prix (8000 zł) – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego;

2. I Miejsce (5000 zł) – Nagroda Prezydenta Miasta Tczewa;

3. Nagroda Starosty Tczewskiego (2000 zł);

4. Nagroda Stowarzyszenia „Porozumienie na Plus” (2000 zł);

5. Nagroda Fanklubu „Republika Marzeń” występ podczas Dnia Białej Flagi 2022 w Toruniu płatny do 1000 zł oraz umieszczenie nagrania na składance CD „Dzień Białej Flagi 2022”, wydanej przez Polską Wytwórnię Muzyczną RKDF.

 

Uczestnicy koncertu jubileuszowego „Młodzi artyści interpretują piosenki Grzegorza Ciechowskiego”

 

Konrad Repiński

Talent wokalny Konrada widzowie telewizji w całej Polsce poznali na początku 2020 roku, kiedy emitowana była 3 edycja The Voice Kids. Śpiewany przez niego utwór z filmu „Podróże Pana Kleksa” spodobał się wszystkim jurorom, aktualnie na kanale Youtube ma prawie 2 miliony odsłon. Dwunastoletni tczewianin Konrad Repiński wystąpił też w Szansie na Sukces, eliminacji do Eurowizji Junior 2020.

Uczeń tczewskiej jedenastki rozwija swoje wokalne i aktorskie umiejętności pod opieką Karola Świtajskiego ze stowarzyszenia teatralnego Ingenium.

Konrad występuje w musicalach realizowanych przez Ingenium. Grał na przykład główną rolę Nemeczka w "Chłopcach z Placu Broni". Został wybrany także na odtwórcę głównej roli Adasia Niezgódki w spektaklu "Akademia Pana Kleksa", który można oglądać od 2020 roku w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Konrada największą pasją jest teatr. Konkursy są epizodami, a występy w telewizji, ostatnio także nagrywanie dubbingu do produkcji filmów wytwórni Disneya, to nowe doświadczenia. Najbliższa jego sercu jest praca w teatrze muzycznym. Na Konrada kanale Youtube można posłuchać covery w jego wykonaniu, ale też piosenki autorskie tworzone specjalnie dla niego przez Karola Świtajskiego. Wraz ze swoim opiekunem Konrad pracuje nad swoim pierwszym większym materiałem muzycznym. Na YT można zobaczyć jego kilka autorskich piosenek, w tym ostatni utwór „Wbrew schematom” śpiewany w duecie z kolegą z Ingenium Frankiem Świgostem.

 

Kalina Kortas

Ma lat 15. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów wokalnych. Na co dzień chórzystka Chóru Dziecięco – Młodzieżowego „Passionatka” działającego przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W 2019 roku wystąpiła podczas In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego razem z zespołem Ajagore.

 

Zuza Jabłońska

Jedna z najciekawszych młodych artystek, która świetnie funkcjonuje na granicy mainstreamu i alternatywy. Dała się poznać jako najbardziej dojrzała uczestniczka The Voice Kids, a jej charakterystyczna barwa głosu i nieprzeciętne umiejętności wokalne zaprowadziły ją do finału. W każdym kolejnym utworze artystka pokazuje inną odsłonę, jednak przy zachowaniu podobnej ekspresji oraz estetyki. W swoich tekstach porusza bardzo ważne problemy społeczne. 13 kwietnia 2018 ukazał się debiutancki utwór „Sami”. 6 października 2018 roku wydała singiel „Powiedz mi to w twarz”, który nagrała z Janem-rapowanie i Silesem. Piosenka była głośnym sprzeciwem wokalistki wobec problemów z komunikacją międzyludzką oraz wobec zjawiska hejtowania w internecie. Singiel był nominowany do Fryderyków oraz uzyskał status platynowej płyty. 5 kwietnia 2019 wydała singiel „Spacer po linie”, a w sierpniu z tym utworem wystąpiła podczas 53. Top of the Top Sopot Festival w koncercie Young Choice Awards. 30 października 2019 roku ukazał się singiel „Wisła”, w którym Zuza kolejny raz zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, bo klip poruszał tematy odmienności oraz tolerancji. W 2020 roku ukazało się kilka jej singli z gościnnym udziałem różnych znanych artystów. W połowie roku miał premierę utwór „Wierna, odważna i prawa” do filmu „Mulan”. Jednak najważniejsza premiera w dotychczasowej karierze Zuzy miała miejsce 16 października 2020. Tego dnia na rynek trafił długo oczekiwany debiutancki krążek pt. "Psycho", nominowany do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop.

 

Marta Gałuszewska (MVRT)

Piosenkarka, zwyciężczyni VIII edycji programu „The Voice of Poland”, osobowość medialna, influencerka. Wykonywane przez nią utwory zdobyły wielomilionową publiczność. Singiel „Nie mów mi nie” osiągnął 25 milionów wyświetleń, a utwory „Szukam nas”, „Tylko z tobą”, „Bonnie &Clyde” obejrzało i wysłuchało 1-2 miliona odbiorców każdy.

Kasia Lins

 

Kasia Lins

Wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album „Wiersz Ostatni”, który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz dziennikarzy. Jej ostatni album „Moja wina” (maj 2020) to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. „Moja wina” w sposób rytualny, wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuje opowieść o mocach i słabościach. „Moja wina” to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści. W lipcu 2020 Kasia Lins opublikowała w internecie „Czego dusza pragnie” [live show], materiał zdobył świetne recenzje i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i dziennikarzy. „Czego dusza pragnie” to pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo-teatralno-filmowe. Audiowizualne doświadczenie, świeże podejście do komunikacji z widzami i formy, jaką może przybrać koncert grany na żywo.

W 2019 Kasia Lins była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała takže nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków - O! Lśnienia 2021. Niedawno Kasia Lins otrzymała nominację do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę „Moja Wina”.

 

Paweł Góral – polski aktor telewizyjny i teatralny. Na szklanym ekranie zadebiutował rolą Roberta w serialu „M jak miłość”. Brał udział w musicalach, takich jak m.in.: „Chess”, „Fame”, „Grease”, „Shrek”, oraz „Przebudzenie wiosny” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Grał również w warszawskim Teatrze Roma, Kwadrat, a obecnie związany jest z Teatrem Syrena. Jest autorem pierwszego na świecie insta-serialu, który był emitowany w ramach insta story na Instagramie. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością wśród internautów. Paweł Góral był jednym z uczestników 14 edycji programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo” (2021 rok), gdzie w finale zajął drugie miejsce.

 

Alicja Szemplińska

Alicja jest nastolatką z głową pełną marzeń, po które lubi sięgać, co udowodniła wygrywając jeszcze przed 18.urodzinami 3 muzyczne programy, w tym The Voice of Poland (2019) oraz Szansa na sukces - Eurowizja 2020 (2020). Jej ciemny, silny i charakterystyczny głos znany jest publiczności z występów w programach telewizyjnych i festiwalach. W 2020 roku Alicja nagrała utwór „Empires”, z którym miała reprezentować Polskę w Konkursie Eurowizji. Niestety Konkurs z powodu pandemii koronawirusa nie odbył się. W 2020 roku ukazały się jeszcze 3 single i teledyski artystki powstałe we współpracy z topowymi polskimi i zagranicznymi producentami. Singel „Prawie my” przygotowała wspólnie z Neve z Wielkiej Brytanii, a utwory „Pusto” i „Gdzieś” współtworzyli Bogdan Kondracki i Karolina Kozak. Alicja mimo młodego wieku nie boi się nowych wyzwań. W 2021 roku powstał międzynarodowy singiel „Groving up”, w którym artystka śpiewa wspólnie z Remme i Fiedlerskim. W tym samym roku ukazała się piosenka „Każda z nas”, utwór jest częścią ogólnoświatowej akcji „Wielkie święto Księżniczek” Disney’a, a Alicja jest jej „polskim głosem”. Single Alicji obejrzało już 10 milionów osób na Youtube, a fani czekają na pierwszy, pełnogrający album.

 

Orkiestra Kameralna PROGRESS pod dyrekcją Szymona Morusa

Orkiestrę Kameralną Progress tworzą młodzi, ambitni kameraliści, prowadzeni przez jej założyciela, dyrygenta Szymona Morusa. Dynamicznie rozwijający się zespół regularnie koncertuje, zaskakując słuchaczy intrygującymi interpretacjami. Orkiestra nagrała 8 płyt CD; debiutancki album spotkał się z bardzo pochlebną recenzją Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Od działań edukacyjnych skierowanych do najmłodszego odbiorcy (Karnawał zwierząt – czyta Krystyna Czubówna), autorskich cyklów koncertowych (Zasłuchanie, Kontrasty) – przez krajowe festiwale (Mozartiana, Gdynia Classica Nova), po międzynarodowe prezentacje koncertowe - Progress nieustannie dąży do doskonałości artystycznej, stwarzając przestrzeń do innowacyjnych działań. Energię zespołu potęguje połączenie solistycznej niezależności oraz homogenicznego orkiestrowego brzmienia – które wzajemnie się przenikając – tworzą jedność. Wartością dodaną jest również nieustanne dążenie do artystycznych fuzji. Progresywną cechą działającego od 2009 roku kolektywu jest jednoczenie wykonawców o szerokich perspektywach artystycznych. Niepowtarzalna mozaika kreacji, którą współtworzą - definiuje indywidualne brzmienie orkiestry. Z zespołem w roli solistów występowali między innymi światowej sławy klarnecista Pierre Génisson, słynny skrzypek, ostatni uczeń Davida Oistracha - Michael Vaiman, czy też solistka Metropolitan Opera w Nowym Yorku - Miroslava Yordanova. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej, dokonując licznych prawykonań dzieł polskich kompozytorów młodego pokolenia m.in.: Michała Dobrzyńskiego, Pawła Kwapińskiego, Anny Rocławskiej-Musiałczyk, Karola Nepelskiego, Agnieszki Stulgińskiej czy Macieja Zakrzewskiego. Artystyczne inspiracje orkiestry, sięgające również jazzu i muzyki rozrywkowej doprowadziły do współpracy z Krystyną Stańko (Ladies Jazz Festival), Krzysztofem Zalewskim oraz Irkiem Wojtczakiem (Olivia Stars) czy Leszkiem Kułakowskim (płyta Love songs). Orkiestra wystąpiła również w programie pierwszym Telewizji Polskiej, prezentując widowiska słowno-muzyczne transmitowane na żywo (Szukamy stajenki do tekstów Jacka Kaczmarskiego, oraz Solidarność to znaczy jeden i drugi), a także w Polsacie (Festiwal Top Trendy) czy TVN (Sopot Festival). Od początku swojej działalności zespół związany jest z Tczewem, współtworząc i wzbogacając kulturalny krajobraz tego miasta. Od 2013 roku Orkiestra Kameralna Progress działa pod patronatem Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane, którego celem jest współpraca z instytucjami kultury, zespołami i indywidualnymi artystami w celu tworzenia wspólnych przedsięwzięć łączących muzykę z poezją, teatrem i obrazem.

 

Koncert promujący album “Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”

“Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta. Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. Na program koncertu składają się największe przeboje Republiki – w absolutnie oryginalnej odsłonie ukazującej muzyczną spuściznę Grzegorza Ciechowskiego. Zabrzmią m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”. Orkiestra Kameralna Progress – to profesjonalna orkiestra smyczkowa, zespół od początku swego istnienia związany z Tczewem – miastem, w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w przypadającą w tym roku 20. rocznicę jego śmierci.

„Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej” mówi Szymon Morus – pomysłodawca projektu, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. „W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię i ekspresję instrumentów smyczkowych – w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez „klasyczny” pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.”

Album swym patronatem objęli: TVP Kultura, Radio Gdańsk, Portal Presto

Płytę swym Mecenatem objął Prezydent Tczewa – Mirosław Pobłocki.

 

Wystawa "Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel GC"

Subiektywnego spojrzenia na twórczość Grzegorza Ciechowskiego dokonał Dariusz Wałaszewski z Fabryki Sztuk, autor wystaw, które były prezentowane w Tczewie i Toruniu podczas muzycznych wydarzeń poświęconych genialnemu artyście. Wybrane płyty z dorobku Ciechowskiego stały się pretekstem, by pokazać w formie wystawy planszowej proces twórczy, kulisy powstawania popularnych utworów oraz ich odbiór przez publiczność i krytyków. Wystawa potwierdza szerokie spektrum twórczości Ciechowskiego: od frontmana legendarnej Republiki poprzez solowego artystę, wizjonera i prekursora nowych trendów muzycznych po wybitnego producenta. Specjalnie zaprojektowana abstrakcyjna grafika nawiązuje do charakteru danego longplaya.

 

Gra miejska „Śladami Grzegorza Ciechowskiego”

Gra miejska „Śladami Grzegorza Ciechowskiego” odbędzie się 28.08 w godz. 13.00-16.00. Startujemy przy lokomotywie w barwach flagowych Republiki. Tam uczestnik otrzymuje kartę i pierwsze z czterech zadań. Rozpoczynamy śpiewająco. Grę kończymy w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Adresowana jest do rodzin z dziećmi, młodzieży i osób dorosłych. Należy wykazać się znajomością biografii i dyskografii Grzegorza Ciechowskiego, topografii Tczewa, spostrzegawczością i poczuciem humoru. Zabieramy wygodne obuwie i aparaty fotograficzne. Do wygrania płyta z muzyką elektroniczną Przemysława Rudzia oraz gadżety promocyjne. Orientacyjny czas: 60 minut.

 

SPONSORZY:

Festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt. „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”. Sponsorami ponadto są: ZAiKS, ZWiK Tczew, ZUOS Tczew, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Apator Metrix, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Necon Deweloper, Przychodnia Rogowscy.

 

Koncert finałowy XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

 

Blue May - "Odchodząc"

In Blanco – „Przeczekajmy tutaj noc”

Hoszpital – „Tobie wybaczam”

Mateusz Pawłowski i Bartosz Hoppe – „Stojąc w kolejce”

Kwiaty – „Arktyka”

Dispelled Reality – „Ani ja, ani ty”

Nocti – „Nie pytaj o Polskę”

Inclusion - „Zapytaj mnie czy cie kocham”

Butelki Zwrotne – „Reinkarnacje”

Główny Zawór Jazzu – „Mamona”

Aching Sky – „Przeklinam cię za to”

Konkubent – „Nasza pornografia”

 

 

Koncert jubileuszowy: „Młodzi artyści interpretują piosenki Grzegorza Ciechowskiego”

 

Zespół Festiwalowy - "Fast"

Zuza Jabłońska - "Mamona", "Nie pokonasz miłości"

Alicja Szemplińska - "Ani ja, ani ty", „Telefony”

Kasia Lins - "Zapytaj mnie czy cię kocham", "Raz na milion lat"

Marta Gałuszewska - Tak...tak...to ja", "Piosenka dla Weroniki"

Paweł Góral - "Biała flaga", "Sexy doll"

Kalina Kortas - "Żyć nie umierać", "Tu jestem w niebie"

Konrad Repiński - "Zapachniało jesienią", "Cztery rady Jaskra"

 

 

POBIERZ PLIKI MUZYCZNE ZESPOŁÓW, KTÓRE POJAWIĄ SIĘ NA XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PIOSENEK GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO:

!! PLIKI ZAŁĄCZAMY DO ARTYKUŁU !!

 

Uczestnicy koncertu finałowego XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskieg:

 

Aching Sky

Tytuł: Immolation

Autor muzyki: Michał Świętek, Damian Tarasek

Autor tekstu: Aleksandra Piasecka

„Immolation" jest drugim singlem promującym debiutancką EP-kę „Broken... No More" krakowskiej formacji Aching Sky. Jest to utwór łączący grooviasty, energetyczny riff przewodni z otwartymi refrenami tworzącymi przestrzeń dla linii wokalnych. Całości dopełnia ekspresyjne solo i pędząca perkusja.

 

Blue May

Utwór Niezniszczalni - słowa Klaudia Formella-Mróz, muzyka Mariusz Królikowski

Wygodna, pozornie bezpieczna współczesna rzeczywistość, korporacje, netflix i szklane domy - nasze złote klatki dla których spalamy się co dnia. "Niezniszczalni", to wołanie tych, którzy czasem z tej matni chcą zostać wyrwani, chcą obudzić się z marazmu, zrozumieć po co i dlaczego.

 

Butelki Zwrotne

Tytuł: „Historia o ptaku, który odleciał do Boga”

Wykonawca: Kasa Chorych

Muzyka: Jarosław Tioskow

Słowa: Bogusław Chrabota

 

Dispelled Reality

"Świt" - słowa: Łukasz Jurkowski, muzyka: Dispelled Reality.

"Świt" jest ostatnią częścią muzycznego tryptyku o przemianie człowieka. Opowiada o ostatniej fazie przemiany - zrozumieniu i uwolnieniu, o przyznaniu się do błędów i pozostawieniu za sobą własnych kajdan, by w przyszłości być lepszym niż dotychczas. Utwór znajdzie się na nadchodzącym EP zespołu.

 

Główny Zawór Jazzu

Utwór - King Bruce Lee Karate Mistrz (COVER)

Tekst: Andrzej Korzyński

Muzyka: Główny Zawór Jazzu

Muzyka utworu oryginalnego: Andrzej Korzyński

 

Hoszpital

7/8 wiosny

słowa - Michał Bielawski

muzyka - Michał Bielawski, Adrian Borucki, Paweł Swiernalis

 

In Blanco

Autorem tekstu "Na Dwa" jest Karol Pyrzak, a autorami muzyki są wszyscy członkowie zespołu, tj.

Karol Pyrzak

Szymon Rudnicki

Filip Głuszek

Dawid Marczak

Rafał Wolny

Na Dwa to mieszanka romantycznych, melodycznych zwrotek z wyrazistymi, lekko funky refrenami, przechodzącymi do emocjonalnego finału opartego na mocy przesterowanych gitar i syntezatorów.

Utwór opowiada o podejmowaniu decyzji niełatwych, ale zgodnych z własnymi przekonaniami. O tym, że zwlekanie z wyborem bywa wyniszczające. A podjęcie decyzji - potrafi uleczyć.

Singiel powstał we współpracy z producentem Wojciechem 'Vojto Monteur' Orszewskim.

 

Inclusion

Damned One opowiada o szaleństwie oraz tytułowym potępieniu, które znajduje się w każdym z nas. To kawałek wypełniony energią, który stworzony jest do grania na żywo. Utwór napędzany przez sekcję rytmiczną zabiera słuchacza w muzyczną podróż przez przekrój emocji, by w jego końcowej części osiągnąć spokój. Teledysk został zrealizowany samodzielnie przez zespół i jest dopełnieniem w odbiorze kawałka.

 

Konkubent

„Nowy dzień” autorem muzyki i tekstu jest:

WOJDA WOJCIECH ROBERT

Jej historia jest następująca:

Gramy często jako support grupy Farben Lehre - jednego z najważniejszych zespołów polskiej sceny punk-rockowej. Zespół ten było naszą inspiracją już od nastoletnich czasów więc jest to dla nas bardzo duża sprawa, że możemy razem z nimi grać koncerty.

W tym roku Farben Lehre obchodzi XXXV-lecie działalności. Z tej okazji planowane jest wydanie specjalnej płyty "Friends for Friends" na której zaproszeni goście wykonają swoje interpretacje utworów Farben Lehre. Wśród zaproszonych gości zajdują się m. in. Enej, Robert Gawliński, Big

 

Cyc, Czesław Mozil

Ponieważ znamy się osobiście i często gramy razem to nasz zespół został również zaproszony do przygotowania swojej interpretacji wybranej piosenki Farben Lehre.

Przygotowaliśmy opracowanie utworu "Nowy Dzień" i nasza wersja znajdzie się również na tym specjalnym jubileuszowym wydawnictwie. Wojciech Wojda, wokalista Farben Lehre, autor muzyki i tekstu, bardzo pozytywnie wypowiedział się o naszej interpretacji.

 

Kwiaty

informacje o utworze.

Słowa i muzyka zespół Kwiaty.

Utwór: Koniec wakacji

Maja Domachowska, Kajetan Krzemieniewski, Wojciech Chroboczyński, Jacek Frąś.

 

Mateusz Pawłowski

"Save your Soul" - autor słów oraz muzyki Jamie Cullum oraz Ben Bullum.

Utwór pochodzi z albumu "Momentum", który został wydany 20 maja 2013 roku,

przez Island Records (brytyjsko-jamajska wytwórnia należąca do Universal Music Group).

 

Nocti

NOCTI - "Szeptem"

Słowa: Michał Juszkiewicz

Muzyka: Zbigniew Prylewski, Bartosz Mielczarek, Piotr Wituszyński, Piotr Wypych

Producent: Bartosz Mielczarek ( kod producenta PL32F-20-00005)

 

 

500 artystów na przestrzeni lat

W koncertach finałowych Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego zagrało ponad 150 różnych solistów i zespołów, a cały Festiwal stworzył przestrzeń dla występu ponad 500 artystów. Z muzyką i poezją lidera Republiki zmierzyli się znani artyści tacy jak m. in.: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Maciej Maleńczuk, Jorgos Skolias, Tymon Tymański, Krzysztof Kiljański, Paulina i Natalia Przybysz, Tomek Makowiecki, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Myslovitz, Cool Kids of Death, Muchy, Damian Ukeje, Ralph Kaminski, Adam Wendt, Vienio, KAYAH, Natalia Przybysz, Igor Herbut, Natalia Nykiel, Sztywny Pal Azji, Piotr Bukartyk, a także aktorzy scen trójmiejskich, krakowskich i warszawskich.

W przygotowaniu Festiwali wzięło udział ponad 100 wolontariuszy, a o imprezie informowały ogólnopolskie radia i gazety, portale internetowe i telewizje. W organizację imprezy włączyli się muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim, tacy jak perkusista Republiki Sławomir Ciesielski, czy Adam Wendt.

 

opr. (tomm)/Organizatrorzy Festiwalu im. G. Ciechowskiego tekst, fot., grafikaOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama