Środa, 10 sierpnia 2022 03:41
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Wystawy gołębi, królików, konia sztumskiego i rozmaity asortyment ogrodniczy. XXVI Jesienne targi ogrodnicze, Stare Pole, 11-12 września 2021 r.

Jesienne Targi Ogrodnicze są imprezą promocyjno-doradczą dla rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich regionu Żuław i Powiśla. Targi są wydarzeniem cyklicznym, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez plenerowych odbywających się na terenie gminy W bieżącym roku zorganizowano je już po raz 26. Jesiennych Targom towarzyszył VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich – Wystawa Specjalistyczna. Było też wiele innych atrakcji, np. wystawa gołębi, święto mleka.
Wystawy gołębi, królików, konia sztumskiego i rozmaity asortyment ogrodniczy. XXVI Jesienne targi ogrodnicze, Stare Pole, 11-12 września 2021 r.
Autor: Facebook

W czasie Targów, które zgromadziły całkiem sporą liczbę uczestników i wystawców. Zaprezentowały się firmy z całego kraju oferujące m.in.: materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona.

 

Nie zabrakło stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także z wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na Targach pojawili się również producenci i dystrybutorzy zajmujący się ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem.

Swoje stoiska miały także firmy budowlane, motoryzacyjne, ale także i te oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju ograniczeń związanych z trudną sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy zorganizować wiosennych edycji imprez targowych. Dlatego do udziału w Jesiennych Targach Ogrodniczych zapraszamy również dystrybutorów maszyn rolniczych i firmy reprezentujące sektor środków do produkcji w rolnictwie.

 

Jak co roku Targom towarzyszyć będzie wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych i tradycyjnych. Imprezę wzbogaci jakże lubiana, zwłaszcza przez najmłodszych, wystawa królików, gołębi i drobiu ozdobnego. Targi to również blok handlowy, w którym znaleźć można prawie wszystko, a także gastronomia i „wesołe miasteczko”.

Impreza była także okazją do zaprezentowania się przez różne instytucji i placówki wspierające rolnictwo na naszym terenie.

 

- W imieniu Dyrektora Oddziału Regionalnego Marcin Drewa oraz własnym podziękowałem im za zaangażowanie, jednocześnie reprezentując instytucję na targach – powiedział kierownik placówki terenowej KRUS w Sztumie. - Wspólnie z Dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Marcjuszem Kwidzińskim i z-cą dyrektora PODR Ewą Szymańską i dyr. Elewarr Hubertem Grzegorczykiem podziwialiśmy konie sztumskie. Gratulujemy Hodowcom!

 

(tomm)/fot. Facebook

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama