Czwartek, 30 czerwca 2022 19:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tydzień wypadków: wywrócony motocykl, zderzenie pojazdów, auto po dachowaniu w rowie. KRONIKA STRAŻACKA 29.09 - 2.10.2021

W minionym tygodniu najpoważniejsze w skutkach zdarzenia dotyczyły kraks drogowych. Niestety w kilku przypadkach skończyło się to pobytem w szpitalu. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 25 września – 3 października br. odnotowała łącznie 22 zdarzenia w tym 2 pożary oraz 20 miejscowe zagrożenia.
Tydzień wypadków: wywrócony motocykl, zderzenie pojazdów, auto po dachowaniu w rowie. KRONIKA STRAŻACKA 29.09 - 2.10.2021
Autor: Collage redakcja

Zastano auto na boku...

GM. TCZEW. 29 września (środa) strażacy podejmowali interwencje do wypadku drogowego w Swarożynie na DK nr 22. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Volkswagen Golf leżący na boku poza jezdnią oparty o drzewo. W wypadku poszkodowany został kierowca, który w wyniku odniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu wyciekających z pojazdu płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Swarożyn.

 

Zderzenie dwóch aut w Bałdowie

GM. TCZEW. 30 września przy ul. św. Wojciecha doszło do kolejnego wypadku drogowego w minionym tygodniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu dostawczego marki Ford z samochodem osobowym marki Suzuki. W wypadku poszkodowana została kierująca samochodem osobowym, która została przetransportowana do szpitala. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu wyciekających z płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

 

Dachowanie w rowie

GM. GNIEW. Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia na drodze doszło 1 października (w piątek) w Szprudowie na krajowej „jedynce” (DK nr 91). Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Daewoo w rowie po dachowaniu. W wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym dwoje dzieci, które w wyniku odniesionych obrażeń zostały przetransportowane do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu pojazdu z rowu. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Gniew.

 

Wywrócony motocykl

GM. SUBKOWY. 2 października przy ul. Pielgrzymów w Radostowie wezwani na miejsce zdarzenia strażacy zastali leżący na jezdni motocykl marki Honda oraz nieprzytomnego motocyklistę. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia ZRM. Ranny motocyklista został przetransportowanych do szpitala. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Subkowy.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew


Oceń

Komentarze
Reklama
słabe przelotne opady deszczu

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama