Czwartek, 30 czerwca 2022 21:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

433 nowe książki to m.in. propozycje czytelników

W bieżącym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych z lat 2020-2021 w kwocie 36 776 zł, za które kupiono 1477 poz. książkowych, w tym 100 audiobooków.
433 nowe książki to m.in. propozycje czytelników
Autor: MBP Tczew

Dodajmy, że zakupu dokonano w różnych hurtowniach i dzięki uzyskanym rabatom średni koszt książki wynosił 24,90 zł.

Zbiory Biblioteki wzbogaciły się o powieści obyczajowe, sensacyjne, fantastykę, horrory, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, książki będące kontynuacją serii cieszących się dużym zainteresowaniem, a także literaturę popularnonaukową ze wszystkich dziedzin. Dla dorosłych czytelników zakupiono 764 książek z literatury pięknej, dla dzieci i młodzieży 433 książek oraz 280 wol. z literatury popularnonaukowej.

 

- Biblioteka wsłuchała się także w głosy swoich czytelników i mieszkańców Tczewa, przeznaczając część kwoty na zakup pozycji zgłoszonych w ramach tzw. budżetu obywatelskiego – mówi jeden z bibliotekarzy. - Zgłoszono 264 tytułów książek różnego rodzaju, z tego nowości z lat 2020-2021 stanowią 170 pozycji. Część znajdowała się już w zbiorach Biblioteki, zakupiono 100 nowych tytułów. Nowości książkowe pojawiły się we wszystkich Filiach naszej Biblioteki mamy więc nadzieję na liczne odwiedziny czytelników, gdyż spośród zakupionych pozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zakupione książki można znaleźć w zakładce nowości na stronie opac.biblioteka.tczew.pl

 

 

Tekst i foto: MBP w Tczewie


Oceń

Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama