Środa, 29 czerwca 2022 14:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wypadek busa z pasażerami, zderzenie z radiowozem i pożar silnika. Ranni policjanci! KRONIKA STRAŻACKA 13-25.12.2021

Tydzień poważnych wypadków w powiecie tczewskim! Do poważnego w skutkach i zapewne bardzo rzadkiego zdarzenia doszło w samo Boże Narodzenie w Małej Słońcy, gdzie w zderzeniu dwóch aut osobowym jednym z nich był... policyjny radiowóz. Tym razem to policjanci byli poszkodowanymi, którym strażacy udzielili pomocy. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 20 – 26 grudnia br. odnotowała łącznie 17 zdarzeń w tym 4 pożary oraz 13 miejscowych zagrożeń.
Wypadek busa z pasażerami, zderzenie z radiowozem i pożar silnika. Ranni policjanci! KRONIKA STRAŻACKA 13-25.12.2021

Wypadek z busem z 10 pasażerami!

GM. SUBKOWY. 22 grudnia w Subkowach na krajowej „jedynce” doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Po przybyciu na miejsce zastano dwa samochody marki Mercedes Sprinter. Pierwszy był bus z 10 podróżującymi, drugim furgon z kierowcą. Łącznie udzielono sześciu osobom pomocy medycznej. Najbardziej poszkodowany pasażer autobusu został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku. Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze został wstrzymany. Działania straży polegały zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy do czasu dojazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Subkowy i OSP Gręblin.

 

Pożar silniki na drodze krajowej nr 22

GM. TCZEW. 13 grudnia w Knybawie na „berlince” strażacy podejmowali nietypową interwencje. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w komorze silnika samochodu osobowego marki Ford. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się pojazd. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

Zderzenie z radiowozem – policjanci w szpitalu!

GM. SUBKOWY. 25 grudnia w Małej Słońcy konieczna była interwencja strażaków po zderzeniu dwóch aut: skody oraz radiowozu policyjnego marki Opel. Pojazdy blokowały pas ruchu w kierunku Łodzi. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy do czasu dojazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Ranni funkcjonariusze policji zostali przetransportowani do szpitala. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Subkowy.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama