Środa, 29 czerwca 2022 14:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

19-letni pirat drogowy przy ograniczenie prędkości do 40 km/h na liczniku miał 123. Otrzymał 2500 zł grzywny i stracił prawo jazdy

Policjanci z lęborskiej drogówki ukarali młodego 19-letniego kierowcę, który przekroczył w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywał prędkość 40 km/h o 83 km/h. Funkcjonariusze odebrali 19-latkowi prawo jazdy oraz ukarali grzywną w wysokości 2500 zł. Policja przypomina! Nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii na drodze.
  • Źródło: KWP Gdańsk
19-letni pirat drogowy przy ograniczenie prędkości do 40 km/h na liczniku miał 123. Otrzymał 2500 zł grzywny i stracił prawo jazdy

Wypadki drogowe są najczęściej następstwem naruszenia przez kierujących obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie od lat najbardziej śmiercionośnym pozostaje niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków ruchu. To głównie z tego powodu, każdego roku, kierowcy, którzy jadą zbyt szybko, powodują zdarzenia pochłaniające ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Dlatego lęborscy policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości. Wczoraj po południu w Kębłowie (gm. Nowa Wieś Lęborska) na terenie zbudowanym funkcjonariusze ruchu drogowego zmierzyli prędkość vw golfa. Okazało się, że kierujący pojazdem 19-letni mieszkaniec tej gminy, jechał z prędkością 123 km/h w miejscu jej ograniczenia do 40 km/h. Tłumaczył, że znaku ograniczenia prędkości na terenie zabudowanym … nie zauważył. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł, 10 punktów karnych i zatrzymali jego prawo jazdy.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym.


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama