Środa, 6 lipca 2022 14:24
Reklama
Reklama
Reklama

Chciała się łatwo dorobić. Ukradła walizkę Ukraince, posiadała narkotyki, była poszukiwana - została zatrzymana i grozi jej do 10 lat więzienia

Policjanci z gdańskiego Śródmieścia zatrzymali 41-letnią gdańszczankę, która wcześniej ukradła obywatelce Ukrainy walizkę, w której były między innymi dokumenty, pieniądze oraz biżuteria. Policjanci znaleźli u podejrzanej znaczną ilość narkotyków i odzyskali skradziony bagaż wraz z częścią jej zawartości. W miniony czwartek (21.04) 41-letnia kobieta usłyszała zarzuty w tej sprawie i zgodnie z dyspozycją sądu trafiła do zakładu karnego, ponieważ była poszukiwana listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Grozi jej do 10 lat więzienia.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Chciała się łatwo dorobić. Ukradła walizkę Ukraince, posiadała narkotyki, była poszukiwana - została zatrzymana i grozi jej do 10 lat więzienia

16 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednej z drogerii na Śródmieściu nieznana osoba, wykorzystując nieuwagę obywatelki Ukrainy, ukradła jej walizkę, w której były między innymi pieniądze, dokumenty oraz biżuteria. Straty zostały wycenione na ponad 10 tysięcy złotych. Jak się okazało pokrzywdzona, tego samego dnia, w którym została okradziona, przyjechała pociągiem do Gdańska, uciekając przed wojną na Ukrainie.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni. Policjanci dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek kobiety podejrzewanej o to przestępstwo. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili jej tożsamość i w środę na terenie jednej z restauracji na Śródmieściu zatrzymali 41-letnią mieszkankę Gdańska. Kobieta miał za sobą walizkę, którą kilka dni wcześniej ukradła obywatelce Ukrainy. Podczas przeszukania bagażu policjanci znaleźli i zabezpieczyli między innymi biżuterię oraz pieniądze należące do pokrzywdzonej. W trakcie czynności okazało się też, że zatrzymana ma przy sobie środki odurzające, które zostały przekazane biegłemu do dalszych badań. Opinia biegłego w zakresie zabezpieczonych substancji potwierdziła, że kobieta miała przy sobie znaczną ilość narkotyków w postaci ponad 80 porcji amfetaminy.

Dodatkowo podczas sprawdzania danych 41-latki, okazało się, że jest ona poszukiwana listem gończym do odbycia trzymiesięcznej kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Zatrzymana kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie.

Wczoraj 41-letnia gdańszczanka w prokuraturze usłyszała zarzuty za kradzież i posiadanie znaczniej ilości narkotyków. Następnie zatrzymana zgodnie z dyspozycją sądu jako osoba poszukiwana listem gończym do odbycia kary, trafiła do zakładu karnego.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kra-dzież grozi do 5 lat więzienia.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama