Niedziela, 3 lipca 2022 09:55
Reklama
Reklama

Młody motocyklista jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Dostał 2 tys. zł mandatu...

Z początkiem 2022 r. zostały zaostrzone przepisy w ruchu drogowym. Pomimo tego, że funkcjonują one już kilka miesięcy, niestety nadal nie brakuje kierujących, którzy lekceważą prawo. W miniony weekend funkcjonariusze tczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który w terenie zabudowany jechał z prędkością 114 km/h. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Policjanci zatrzymali również 21-letniemu mężczyźnie prawo jazdy.
Młody motocyklista jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Dostał 2 tys. zł mandatu...
Autor: KPP Tczew

Od 1 stycznia br. roku nastąpiły zmiany w taryfikatorze mandatowym dotyczące podwyższenia kwot mandatów karnych za niektóre wykroczenia, wprowadzone zostały dodatkowe przepisy chroniące pieszych oraz dotkliwsze restrykcje dla nietrzeźwych kierowców. Mimo tego wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego tczewskiej komendy w miniony weekend zatrzymali do kontroli 21-letniego motocyklistę, który w Tczewie na obszarze zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km\h, jechał 114 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości stróże prawa ukarali mieszkańca Tczewa mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł, otrzymał ponadto 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest między innymi przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego policjanci każdego dnia czuwają na naszych drogach nad bezpieczeństwem, zwracając w szczególności uwagę na osoby łamiące ograniczenia prędkości.

KPP Tczew


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama