Środa, 6 lipca 2022 15:41
Reklama
Reklama
Reklama

85-latek ukarany mandatem w wysokości 2000 zł za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h. Nie lekceważmy przepisów!

Od początku 2022 roku obowiązują zaostrzone przepisy w ruchu drogowym. Mimo, że funkcjonują one już kilka miesięcy, nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo. W poniedziałek policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa, który w terenie zabudowanym z ograniczeniem do 40 km/h jechał z prędkością 101 km/h. Policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2 tys. zł. Kierującemu 85-latkowi policjanci zatrzymali również prawo jazdy.
  • Źródło: KWP Gdańsk
85-latek ukarany mandatem w wysokości 2000 zł za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h. Nie lekceważmy przepisów!
Autor: Policja

Od 1 stycznia br. roku nastąpiły zmiany w taryfikatorze mandatowym dotyczące podwyższenia kwot mandatów karnych za niektóre wykroczenia, wprowadzone zostały dodatkowe przepisy chroniące pieszych oraz dotkliwsze restrykcje dla nietrzeźwych kierowców. Mimo tego wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.
Mundurowi z wydziału ruchu drogowego kościerskiej komendy w miniony poniedziałek zatrzymali do kontroli 85-letniego kierującego mercedesem, który w Wielkim Klinczu na obszarze zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 40 km\h, jechał 101 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości stróże prawa ukarali mieszkańca powiatu Starogardzkiego mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł, otrzymał ponadto 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu także prawo jazdy kat. A, B,C, D,E na okres 3 miesięcy.
Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest między innymi przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego policjanci każdego dnia czuwają na naszych drogach nad bezpieczeństwem, zwracając w szczególności uwagę na osoby łamiące ograniczenia prędkości.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama